Viazanko chce do jarnej časti skočiť dravo, na rozkukávanie proti Prešovu nie je čas

 

Zimná prestávka je na konci a znova sa rozbieha kolotoč s názvom Fortuna liga. Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú do konca „základnej časti“ ešte tri stretnutia. Predstavia sa v Poprade proti Prešovu, doma so Zlatými Moravcami a nakoniec v Senici. Až potom sa súťaž rozdelí na dve šesťmiestne polovice.

Počas zimy mužstvo Mareka Fabuľu opustili brankár Patrik Lukáč (1. FC Tatran Prešov), Jaroslav Kostelný, Kamil Kuzma, Martin Válovčan (všetci traja si hľadajú klub) a Andrej Rendla, ktorý bol mútený zo zdravotných problémov ukončiť kariéru. Trio Lukáš Migaľa, Tomáš Gerát a Ľuboš Kupčík bolo preradené do juniorky. Naopak, posilami sa oficiálne stali srbský gólman Marko Drobnjak (FK Polet Ljubić), chorvátsky záložník Stijepo Njire (1. SC Znojmo) a poľský útočník Jakub Wiezik (1. FC Tatran Prešov). Z dorastu sa k áčku pridali v príprave veľmi dobre hrajúce dvojičky Alexander a Viktor Mojžišovci. V štádiu riešenia je príchod ukrajinského útočníka Ilju Tereščenka z Dynama Kyjev, ktorý naposledy hrával za Slovan Bratislava.

Do jari štartujeme aj s novým kapitánom, ktorý sa stal Miroslav Viazanko. Ten by so spoluhráčmi veľmi rád skočil do jari víťazne: „Verím, že hneď od úvodu stretnutia s Prešovom nabehneme na náš spôsob hry. Chceli by sme ho vnútiť súperovi, aby sme nečakali na to, čo bude a ako bude hrať Prešov. Bol by som rád, keby sme do toho zápasu hneď dravo vhupli. Nebol by som rád, keby sme sa rozkukávali, na to už nebude čas. Teraz skutočne musíme všetko to, čo sme boli v zime schopní urobiť, zúročiť a ísť tvrdo za víťazstvami,“ povedal 36-ročný Prešovčan. Podľa neho bolo nesmierna dôležitá výhra v poslednom jesennom kole nad Nitrou: „Posledné víťazstvo bolo strašne dôležité. Dalo nám trochu relatívnu pohodu do zimnej prípravy, ale toto všetko už končí. Teraz začína tvrdý boj o body. Verím, že najbližší zápas s Prešovom zvládneme a tie tri body získame,“ pokračuje jeden z lídrov kabíny.

Cieľom klubu v jarnej časti je záchrana v najvyššej súťaži a preto je potrebné zbierať body od začiatku. Najlepšie by bolo získať ich čo najviac v najbližších troch stretnutiach: „Samozrejme. Myslím si ale, že je to úplne jedno, či sú to stretnutia z tej „základnej časti“, alebo už po rozdelení súťaže. Tie body budeme potrebovať tak či tak. Počas týchto troch zápasoch hráme so súpermi, ktorých budeme mať aj potom. Body treba získavať, aby sme sa čo najskôr dostali do relatívne dobrej pozície a mohli by sme si tú jar pokojne dohrať,“ dodal.

 

1. FC Tatran Prešov

Tím z východu republiky sa nachádza o priečku pod nami a teda na jedenástom mieste so ziskom trinástich bodov. Prešov trikrát vyhral, v štyroch prípadoch remizoval a v dvanástich prehral. Jeho skóre je 13:40, čo znamená, že má najhoršiu ofenzívu a taktiež najslabšiu defenzívu v celej Fortuna lige. Až sedem zo spomínaného počtu strelených presných zásahov vsietil Roland Černák, dva Erik Streňo a štvorica futbalistov pridala po jednom zásahu. 1. FC Tatran z troch výhier až dve zaznamenal proti MFK Zemplín Michalovce. Doma aj von východoslovenského rivala porazil najtesnejším pomerom 1:0. Prekvapivo uspel aj na pôde MŠK Žilina pomerom 3:2, ešte v druhom kole. Počas zimnej prestávky do tímu pribudol chorvátsky ofenzívny futbalista z NK Celje Nikola Gatarić, obranca Patrik Prikryl z Pohronia a brankár Patrik Lukáč, ktorý prestúpil práve z nášho tímu FK Železiarne Podbrezová. V tíme po neúspešnej skúške v Poľsku ostáva Erik Streňo. V štádiu rokovania sú Adrián Leško (Michalovce) a Petr Hošek (Třinec). Naopak, klub opustili Pavol Bellás, Matej Vaculík, Oleksii Miliutin, Mojmír Trebuňák, Juraj Hovančík, Patrik Jacko, Adekunle Issa (koniec hosťovania z AS Trenčín) a Poliak Jakub Wiezik, práve naša zimná posila.

Stretnutie medzi 1. FC Tatran Prešov a FK Železiarne Podbrezová má výkop v nedeľu 18.2.2018 o 14:00 na štadióne v Poprade.

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Adam Somoláni

Asistent 1 :  Peter Chládek

Asistent 2 : Marek Galo

Delegát spravodajca SFZ : Štefan Korman

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ivan Bartoš

 


Vzájomné zápasy :

19.9.2017 Podbrezová Prešov 2 : 0
Djordjević, Bernadina
6.5.2017 Prešov Podbrezová 0 : 2
Kochan, Viazanko
10.12.2016 Podbrezová Prešov 1 : 1
Breznanik – Kubus
10.9.2016 Prešov Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Podio

 


 

Forma 1.FC Tatran Prešov :

Doma Doma Vonku Doma Vonku
V R P R P