PREVIEW: Derby proti Dukle aj so skvelou tombolou a prestávkovou súťažou

Druhé derby tejto sezóny proti Banskej Bystrici sa nezadržateľne blíži. Už v piatok o 17:30 sa v Zelpo Aréne pokúsia zverenci trénera Romana Skuhravého nadviazať na posledné výsledky.

Súboj s Duklou Banská Bystrica si nemôžete nechať ujsť. Čaká vás polčasová súťaž, veľmi zaujímavá tombola a darčeky od našich partnerov. Máte sa na čo tešiť.

V uplynulom ligovom kole sme totiž nedali šancu Ružomberku a porazili ho hladko 5:0, pričom v utorok to bolo poriadne vysoké pohárové víťazstvo 9:0, ktoré znamená tretiu najvyššiu výhru Podbrezovej za uplynulých jedenásť rokov. Dokopy tak ostatné dva súťažné duely priniesli až neuveriteľných 14 gólov a ak sa pozrieme na doterajšie tri stretnutia Slovnaft Cupu, tak sa dostaneme na neskutočné číslo 25.

Podbrezová absolvovala v najvyššej súťaži doposiaľ 26 piatkových zápasov, tentoraz pôjde o štrnásty domáci. Desaťkrát sme vyhrali, deväťkrát remizovali a v siedmich prípadoch prehrali. Proti Dukle odohrali „Železiari“ v piatok hneď štyri stretnutia s tromi výhrami, jednou remízou a celkovým skóre 12:5. Spoločne s Ružomberkom je to v daný deň týždňa náš najčastejší súper.

Od 19. augusta minulého roka sme sa v predvečer víkendu stretli proti rivalovi z neďalekého mesta trikrát, zakaždým sa tešili zverenci trénera Skuhravého. V čerstvej pamäti majú fanúšikovia hlavne stretnutie 1. kola tejto sezóny, kedy Peter Kováčik strelil hetrik a vyhrali sme 4:1. Po góloch Godála a Mosesa sme zas 4.11.2022 uspeli na pôde súpera 2:0 a predtým ešte 19.8.2022 doma 3:1 (Ďatko, Kuzma, Cobnan).

Podbrezová sa momentálne nachádza na treťom mieste tabuľky, iba bod za vedúcim Slovanom. Banská Bystrica je s osemnástimi bodmi piata. V ofenzíve sa môžu fanúšikovia tešiť na mikrosúboj produktívnych lídrov. Peter Kováčik strelil už päť gólov a na rovnaký počet prihral. Na druhej strane má Róbert Polievka bilanciu 7+3.

Proti Dukle sme v najvyššej súťaži odohrali celkovo osem zápasov, z ktorých polovica skončila úspešne, dvakrát sa zrodila remíza a dva razy prehra. V každom jednom zápolení strelili „Železiari“ aspoň jeden gól. Z Dukly počas týždňa odišiel hlavný tréner Michal Ščasný, ktorého nahradil doterajší asistent Mário Auxt.

Náboj v derby dlhodobo zvyšuje fakt, že viacerí hráči na oboch stranách hrali za toho druhého. Z bývalých futbalistov Podbrezovej sú na súčasnej súpiske Dukly kapitán Róbert Polievka, obrancovia Lukáš Migaľa, Boris Godál, Timotej Záhumenský, záložník Adrián Káčerík či španielsky legionár Enzo Arevalo.

Vzájomné zápasy v najvyššej súťaži:

Podbrezová – Dukla3:002.08.2014Kupčík, Harvilo, Nworah
Dukla – Podbrezová3:324.10.2014M. Pančík, J. Pančík, Minčič
Podbrezová – Dukla1:118.04.2015Škutka
Podbrezová – Dukla3:119.08.2022Ďatko, Cobnan, M. Kuzma
Dukla – Podbrezová0:204.11.2022Godál, Cobnan
Dukla – Podbrezová3:101.04.2023Pavúk
Podbrezová – Dukla1:222.04.2023Bartoš
Dukla – Podbrezová1:428.07.2023Kováčik 3, Kabongo

Skuhravý: Chceme, aby prišiel plný dom

„Mám k Banskej Bystrici rešpekt, majú skúsené mužstvo, ktoré má svoju hernú tvár. Dávam pred nimi klobúk dole za to, ako sa po prvom zápase skonsolidovali a predvádzajú výborné výkony. Vonku sú lepší ako doma. Majú výborných brejkových hráčov, kľúčová postava je samozrejme Polievka,“ hovorí tréner Roman Skuhravý.

Želal by si, aby do Zelpo Arény prišiel čo najvyšší počet ľudí: „Neviem, čo moji hráči môžu urobiť viac pre to, aby prišli ľudia. Som z toho trochu sklamaný. Je to jediná vec, ktorá ma v tomto angažmáne trápi. Hráči by si zaslúžili, keby prišiel plný dom a nič iné by som si neprial, pretože viem, že pred fanúšikmi to bude mať úplne iný náboj. Nič tomu nebráni, hrozne by ma to potešilo,“ dodal.

Najbližší strelený gól Podbrezovej bude jubilejný 240. v najvyššej súťaži. Aktuálnej máme v tejto sezóne na konte 29 gólov, čo je viac ako v celom ročníku 2018/19 a rovnako ako o sezónu skôr (2017/18). Zatiaľ najlepší gólový počin „Železiarov“ bol 44 presných zásahov z minulej sezóny.

Vstupenky sú dostupné online na tejto adrese TU.