PREVIEW: Do Žiliny ideme po postupový mečbal

Už len tri zápasy do konca sezóny v 2. lige. Aktuálny náskok troch bodov na čele tabuľky znamená, že bez ohľadu na ostatné výsledky potrebujeme vyhrať dva zápasy na zaistenie si postupu. Ak sa nám to podarí v sobotu na pôde MŠK Žilina B, zaistíme si „postupový mečbal“.

„Považujem za dôležité, akým spôsobom sme zvládli posledné dve kolá a určite na to chceme nadviazať v Žiline. Bude to zaujímavé stretnutie, nakoľko obe družstvá sa prezentujú ofenzívnym poňatím hry a majú v tomto smere čo ponúknuť. Pre nás je to ďalší dôležitý zápas na ceste za spoločným cieľom. Opäť chceme ukázať to, na čom intenzívne pracujeme každý deň a preto sa v plnej miere koncentrujeme na náš výkon s jasnými princípmi hry,“ hovorí pred zápasom pod Dubňom asistent trénera Štefan Markulík.

Rekordnou výhrou 8:0 proti Dubnici sa zverenci trénera Romana Skuhravého ešte lepšie naladili do ďalšej práce. Počas posledných dvoch zápasov sme navyše strelili až fantastických 12 gólov, keďže štyrikrát to padlo v Trebišove. Až 72 presných zásahov počas celého ročníka je parádne číslo, v priemere sa „Železiari“ presadia 2,6-krát v jednom dueli. Navyše iba proti Humennému v prvom kole sa stalo, že by sme nestrelili žiadny gól.

Pod týmito číslami tkvie výborná práca celého tímu na čele s kanoniermi. Marek Kuzma sa po štvorgólovom zápise proti svojmu materskému klubu dostal na čelo tabuľky strelcov, kde má 18 gólov. Medzi Dubnicu a Podbrezovú si to rozdelil presne napol, po 9. Dvomi zásahmi z posledného duelu navyše Daniel Pavúk predskočil Rolanda Galčíka, jeho trinásť presných zásahov z jedno robí najlepšieho strelca Podbrezovej počas sezóny 2021/22. Pridal k tomu sedem asistencií. Spomínaný Galčík každopádne nezaostáva, pretože 12 gólov a 12 asistencií sú takisto skvostné čísla.

Ak sa pozrieme do defenzívy, tak 20 inkasovaných gólov je iba o dva viac ako má najlepší tím z tohto pohľadu a síce MFK Skalica.

Proti MŠK Žilina B sme v prvom tohtosezónom zápase vyhrali doma hladko 3:0 po góloch Kováčika, Kukoľa a Godála, čím Podbrezová natiahla šnúra na tri víťazstvá s týmto súperom po sebe. Počas predošlého ročníka 2020/21 sa najskôr Pajer, Bakaľa, Micovčák, Kováčik a Breznanik podpísali pod jasný výsledok 5:0 a následne Godál so Špyrkom zariadili víťazstvo 2:1 pod Dubňom.

MŠK Žilina B si záver sezóny môže užiť, pretože sa nachádza v pokojnom strede tabuľky. Na ôsmom mieste má 36 bodov za desať výhier, šesť remíz a jedenásť prehier pri skóre 41:40. Prehrala však posledné dva zápasy so silnými súpermi, nestačila na Banskú Bystricu a Skalicu. Počas ročníka si mladí „Šošoni“ pripísali aj skalpy Humenného, Košíc alebo Trebišova. Postarali sa aj o najvyššiu výhru v sezóne 2:0, keď výsledkom 9:0 zničili Námestovo. Na čele internej tabuľky strelcov sú štvorgóloví Roland Gerebenits a Timotej Jambor.

Sobotný zápas nášho áčka v Žiline je preložený na 13:00, keďže o 16:00 sa práve pod Dubňom predstaví slovenská hokejová reprezentácia v prípravnom stretnutí proti Francúzsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *