PREVIEW: Druhý domáci zápas po sebe, hostíme FC Košice

V druhom domácom ligovom stretnutí po sebe sa futbalisti FK Železiarne Podbrezová postavia proti FC Košice. Výkop v Zelpo Arene je naplánovaný na 16:00.

Počas jarnej časti sme doposiaľ odohrali tri stretnutia s plným bodovým ziskom. Zverenci trénera Romana Skuhravého postupne porazili Banskú Bystricu (2:0), Skalicu (2:0) a Námestovo (3:1). Vedieme tabuľku s trojbodový náskokom pred spomínanou Duklou a celkovo sme neprehrali jedenásť ligových stretnutí po sebe. Túto pozitívnu štatistiku môžeme vylepšiť práve proti tímu z východného Slovenska.

„Košice majú vynikajúce mužstvo, skúsených hráčov. Nám ide v tejto chvíli o to, aby sme výkonom boli konkurencieschopní a mali možnosť bojovať o tri body, čo je náš cieľ. Z môjho pohľadu by to mohol byť vynikajúci zápas. Súper síce mal problémy s koronavírusom, ale aj my máme menšie zdravotné komplikácie. Uvidíme, s kým budeme môcť počítať a aká bude nominácia. Ak však máte jedenásť hráčov, tak hráte. To je prípad oboch tímov. Naša situácia je trochu zložitejšia tým, že nemôžeme trénovať na prírodnej tráve. V stredu sme to mali konečne naplánované, ale zasiahlo do toho počasie. Sú to však veci, s ktorými si poradíme. Urobíme všetko pre to, aby sme sa na piatok nachystali čo najlepšie. Čakajú nás Košice, v hlave máme iba toto stretnutie a nič iné,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

Najlepší strelec nášho tímu je Roland Galčík, presadil sa už osemkrát a k tomu pridal až desať asistencií. Daniel Pavúk má na konte sedem gólov, plus päť prihrávok, Jozef Špyrka strelil päť presných zásahov a Peter Kováčik štyri, k čomu musíme takisto pripočítať aj sedem asistencií. Richard Ludha udržal v prebiehajúcom ročníku čisté konto už desaťkrát, Ivan Rehák v jednom prípade.

FC Košice vstupovali do sezóny so smelými ambíciami, ale momentálne zaostávajú za špicou tabuľky. Nachádzajú sa na šiestom mieste so ziskom 35 bodov, čo je o štrnásť menej ako máme my. Ich ofenzíva je ale nesmierne nebezpečná, keďže 44 strelených gólov je po podbrezovských 46 druhé najlepšie číslo v lige. Na úvod jari Košičania porazili Rohožník (4:0), následne však prehrali na pôde Dukly (1:3) a naposledy sa proti Skalici pre problémy s koronavírusom nestretli. Duel bol odložený na utorok 22. marca. Erik Pačinda a José Cortés strelili po desať gólov, Marcus Michael Molvadgaard ich má na konte sedem.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny Podbrezová nad Košicami vyhrala 2:0 po góloch Daniela Pavúka a Michala Breznanika. Počas predošlých dvoch rokov v 2. lige sme sa spolu stretli štyrikrát s vyrovnanou bilanciou jednej výhry na obe strany a dvoch remíz. Počas ročníka 2014/15 a hrali „Železiari“ s Košicami spoločne Fortuna ligu. Dvakrát sa tešil náš súper, raz sa zrodila remíza. Zaujímavosťou je, že počas tejto jednej sezóny strelil vo vzájomných dueloch Dávid Škutka gól za oba dva tímy.

Priamy prenos zo zápasu FK Železiarne Podbrezová – FC Košice vysiela JOJ Šport. Sledovať ho však môžete aj na priloženom linku cez Niké TV na odkaze TU.

Pre návštevníkov Zelpo Areny máme znova otvorený fanshop, nájdete ho okamžite po prechode cez turnikety.

Nájdete ho okamžite po prechode cez turnikety. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Pred zápasom sa znova môžete tešiť aj na štúdio, ktoré uverejníme 35 minút pred výkopom na našom webe, Facebooku a Youtube.

Nebude chýbať maskot Železiar či prestávková súťaž.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *