PREVIEW: Druhý pohárový zápas po sebe odohráme v Poprade

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v stredu o 18:00 zápas 3. kola Slovnaft Cupu na ihrisku FK Poprad.

Bude to pre nás za zhruba týždeň druhé pohárové vystúpenie po sebe, keďže víkendový zápas v Michalovciach sa odložil. Minulý utorok vyhrali zverenci trénera Romana Skuhravého v Tvrdošíne 4:0 po góloch Pavúka, Cobnana, Kuzmu a Grendela. Čisté konto vychytal Ivan Rehák. Favoritom sme aj teraz v stretnutí s Popradom, ktorý je účastníkom III. ligy.

„Netradične odohráme dva pohárové zápasy po sebe, keďže ligový duel v Michalovciach sa nám odložil. Sme radi, že ďalšie kolo Slovnaft Cupu odohráme v Poprade, nakoľko hracia plocha je vo výbornom stave. Hlavne v ofenzívnej fáze chceme ukázať dobrú súčinnosť v rámci principiálnych riešení, nakoľko sa tomu v procese intenzívne venujeme. Chceme určite postúpiť do ďalšieho kola a dobre sa pripraviť na Trenčín,“ hovorí asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

FK Poprad začal účinkovanie v Slovnaft Cupe v 1. kole, kedy vyradil TJ Slovan Magura Vavrečka (3:1) a následne aj ŠK Čierne (4:1). Oba stretnutia hral vonku. V rámci ligy porazil na úvod Námestovo, lenže odvtedy iba raz remizoval a štyrikrát prehral. Mužstvo spod Tatier je na 14. mieste tabuľky, strelilo len dva góly. O oba sa postaral Jakub Škovran.

Naposledy sa Podbrezová a Poprad stretli v súťažnom zápase počas ročníka 2020/21 v 2. lige, kedy sme vyhrali doma aj vonku zhodne 4:0. Hattrickom na pôde súpera blysol Daniel Pavúk. V minulosti Poprad ašpiroval aj na postup do Fortuna ligy, najbližšie bol v baráži proti AS Trenčín, kde neuspel. Dres Popradu si obliekali aj naši súčasní hráči ako Ivan Rehák, Vladimír Kukoľ či Matej Grešák.

V minulosezónnej edícii Slovnaft Cupu porazili Podbrezovčania v 2. kole Bánovce po výsledku 6:0, následne prešli aj cez Duklu Banská Bystrica (2:1) a naša cesta skončila až v 4. kole proti neskoršiemu víťazovi súťaže. Na FC Spartak Trnava sme v Zelpo Arene herne mali, ale po remíze 2:2 sa šťastie v penaltách priklonilo na stranu súpera.

„Železiari“ v pohárovej súťaži zaznamenali svoj najlepší výsledok v sezóne 2001/02, kedy dokráčali až do semifinále.

Priamy prenos zo zápasu FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová môžete sledovať prostredníctvom Futbalnet TV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *