PREVIEW: MŠK Žilina B príde v piatok do Zelpo Areny, zápas začína už o 15:00

Po pauze spôsobenej preložením zápasu proti Dubnici sa hráči áčka FK Železiarne Podbrezová vracajú do akcie. V piatok (15.10.) o 15:00 v Zelpo Arene privítame MŠK Žilina B. Ak nemôžete prísť vychutnať si stretnutie naživo, vysiela ho Futbalnet TV.

„Železiari“ sa nachádzajú v tabuľke 2. ligy na štvrtom mieste so ziskom 24 bodov, kde klesli kvôli tomu, že minulý víkend nehrali. Doposiaľ sme vyhrali osem zápasov, tri prehrali a ako jediný tím v súťaži stále neremizovali. Skóre 23:12 hovorí o štvrtej najlepšej ofenzíve v lige. Z posledných siedmich zápasov sme vyhrali až šesť, päťkrát Richard Ludha udržal čisté konto. Aktuálne ťaháme sériu dvoch výhier nad Petržalkou a Trebišovom.

Najviac sa darí dvojici Daniel Pavúk – Roland Galčík, obaja sa doposiaľ presadili päťkrát. Tri góly strelil Jozef Špyrka, po dva majú na konte Peter Kováčik a Ivan Timoshenko. Jeden presný zásah si pripísali Boris Godál, Marek Bartoš, Samuel Ďatko, Erik Grendel i Michal Breznanik. V počte asistencií kraľuje Peter Kováčik so štyrmi. O jednu menej zaznamenal Roland Galčík.

Podbrezovčania v posledných dňoch vyhrávali aj napriek tomu, že sa neobjavili na ihrisku. Daniel Pavúk bol vyhlásený Najlepším hráčom mesiaca september v 2. lige. Druhé miesto obsadil Samuel Ďatko a tretie René Paraj. Anketu Talent mesiaca september zas ovládol Mikuláš Bakaľa, za ním sa umiestnil Richard Ludha.

Za posledné dve sezóny sme odohrali proti MŠK Žilina B tri stretnutia. V predošlom ročníku Podbrezová vyhrala obe. Najskôr prišla jednoznačná výhra 5:0, kedy sa presadili Pajer, Bakaľa, Kováčik, Micovčák a Breznanik. Následne pod Dubňom strelili góly Godál so Špyrkom, vyhrali sme 2:1. Naposledy sme s mladými „Šošonmi“ prehrali ešte v ročníku 2019/20 a to 1:4 po hattricku Kurminowskiho.

MŠK Žilina B sa v tabuľke nachádza na ôsmom mieste s 15 bodmi za štyri výhry, tri remízy a päť prehier pri skóre 26:20, čo hovorí o najlepšej ofenzíve v lige, spoločne s Duklou Banská Bystrica, ale zároveň iba tri tímy inkasovali viac presných zásahov. Posledné štyri stretnutia priniesli pre Žilinčanov iba jeden bod, remizovali doma s Rohožníkom a podľahli Humennému, Duklu aj Skalici. Predtým však ťahali štvorzápasovú sériu výhru, postupne porazili Dubnicu (4:3), Námestovo (9:0), Bardejov (1:0) a aj Slovan B (5:0) s celkovým výbornom skóre 19:4. O štyri góly sa už postarali Timotej Jambor a Roland Gerebenits, ktorý v Podbrezovej hosťoval počas predošlého ročníka. Kristián Bari a Marián Tandara zaknihovali po tri asistencie.

Priamy prenos

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *