PREVIEW: Očakávané derby proti Dukle odohráme v piatok o 17:30

Po zápase proti Skalici je na programe stretnutie s MFK Dukla Banská Bystrica. Derby prichádza už tento piatok o 17:30. Priamy prenos vysiela Nova Sport a Voyo.

Podbrezová v poslednom zápase prehrala doma so Skalicou. V tabuľke sa nachádzame na piatom mieste so ziskom 23 bodov za 6 výhier, 5 remíz a 5 prehier. Doposiaľ sme strelili 22 gólov a 19 sme inkasovali. Náš najlepší strelec Moses Cobnan sa postaral o 7 gólov. Trikrát sa presadili Boris Godál a Marek Kuzma.

Futbalisti Podbrezovej v 6. kole Fortuna porazili banskobystrickú Duklu 3:1. Do vedenia išli domáci futbalisti v dvanástej minúte, keď najprv Kukoľ hlavičkoval do žrde, ale dosledoval loptu, obtočil sa okolo stopéra Dukly a z následnej prihrávky ťažil pohotovo Ďatko. Hostia potom nevyužili dve veľké šance v podaní Faška a Záhumenského a pykali druhýkrát, keď sa v šestnástke presadil dôrazný Cobnan po dobrej robote Issu. V druhom polčase Bystričania znížili po centri Faška a hlavičke Willwébera, avšak ´Železiari´ odpovedali po rohovom kope striedajúcim Kuzmom. Zvíťazili tak o dva góly.

„Železiarom“ sa proti Dukle v ostatnom období darí. Počas predošlej sezóny 2021/22 sme sa spolu stretli celkovo trikrát. V 2. lige sme vyhrali dva zápasy. Najskôr v rámci 3. kola tesne 3:2 (Galčík, Pavúk, Bartoš) a následne doma 2:0 (Galčík, Ďatko). Navyše sme sa tešili aj v 3. kole Slovnaft Cupu po výsledku 2:1 a góloch Talakova s Timošenkom.

Dukla v poslednom zápase prehrala v Dunajskej Strede 1:3. V tabuľke sa nachádza na šiestom mieste so ziskom 20 bodov za 6 výhier, 2 remíz a 8 prehier. Doposiaľ nastrieľali 21 gólov a 28 inkasovali. Najlepším strelcom Banskej Bystrice je momentálne Róbert Polievka ktorý sa postaral o 7 gólov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *