PREVIEW: Po výhre nad Slovanom cestujeme na pôdu vicemajstra z Ružomberka

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú svoj druhý zápas po návrate do Fortuna ligy v nedeľu o 18:00, kedy sa predstavia na ihrisku MFK Ružomberok. Priamy prenos vysiela výlučne Voyo.

„Železiari“ sú výborne naladení po výhre proti ŠK Slovan Bratislava. Majster v Zelpo Arene prehral 1:2 po krásnom zásahu Samuela Ďatka a hlavičke Borisa Godála z rohového kopu. Za hostí už iba znižoval z penalty Holman. Spomínaný Ďatko sa dokonca stal najlepším hráčom kola Fortuna ligy, do jedenástky kola sa dostali až štyria zástupcovia – Richard Ludha, Bris Godál, Samuel Ďatko a Erik Grendel, ten si pripísal dve asistencie. Negatívom bolo až päť žltých kariet, ktoré videla celá stopérka trojica Bakaľa, Godál, Bartoš a takisto Grendel s Issom.

Počas týždňa to v našom klube žilo predovšetkým mládežníckym futbalom, no popri tom sa zverenci Romana Skuhravého pripravovali zodpovedne na ťažkého súpera zo severnejšej časti Slovenska. Už aj s Damiánom Barišom. Nová posila Podbrezovej dokáže zahrať v strede našej zálohy alebo vpravo na pozícii halfbeka.

„To, čo nám priniesol zápas so Slovanom ukáže až nedeľné stretnutie proti Ružomberku. Vnímam však, že výsledok a emócia na hráčov zapôsobili, no my premýšľame už o ďalších krokoch. To, čo bolo „včera“ sme si zhodnotili a teraz nás čaká slovenská Slavia. Ružomberok je veľmi pracovitý tím s jednoduchým prechodom do útoku. Nemení spôsob hry. Bežecká pracovitosť je vysoká s loptou, aj bez nej. Musíme si dať pozor na centrované lopty, ktorými zaťažujú šestnástku. Je to iný súper ako sme boli zvyknutí v 2. lige a takisto odlišný tím, než väčšina z Fortuna ligy,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

Som presvedčený o tom, že ak využijeme presnejšiu hru pri založení, tak sa nám otvárajú zaujímavé priestory na ofenzívu. To je jedna z vecí, ktorú musíme zlepšiť. Je to pre nás nová situácia. My máme po prechode stredného pásma dostatok priestoru a v tých prevahových situáciách sa nesprávame dobre. Bude to ideálny zápas vyskúšať si to, ale máme rešpekt k Ružomberku. Majú za sebou fantastickú sezónu. Ich cesta je zaujímavá a pre nás to je rovnaká výzva ako zápas so Slovanom,“ pokračuje český lodivod.

„Ak podáme taký výkon ako proti Slovanu, tak budem spokojný a na čo to bude stačiť, to už neovplyvním. Chceme mať vlastné zrkadlo čisté, to znamená, odviesť čo najlepší výkon. Je to síce klišé, ale ideme krok za krokom,“ dodal Skuhravý.

Proti Ružomberku sme vo Fortuna lige dokázali vyhrať dvakrát, vždy počas roka 2016. Najskôr v závere sezóny 2015/16, kedy sme doma zvíťazili 3:1. Skóre otvoril Pablo Podio a dvakrát sa presadil Dejan Peševski. Druhá fortunaligová výhra proti Ružomberku mala spoločný faktor a síce autora otváracieho presného zásahu – Pabla Podio. Nadviazali na neho Matej Kochan, súčasná opora „Ruže“ a Patrik Vajda. Za hostí v závere znižoval Miloš Lačný.

Mužstvo spod Čebraťa razí zaujímavú „slovenskú“ cestu, keďže v jeho kádri sa nachádzajú iba rodáci spod Tatier. To prinieslo tímu trénera Petra Struhára v sezóne 2021/22 veľmi pekné druhé miesto v tabuľke, hneď za majstrovským Slovanom Bratislava. „Ruža“ počas predošlého ročníka prehrala iba trikrát a strelila 58 gólov. O najviac z nich sa postaral Martin Regáli (10).

Káder sa navyše vhodne doplnil. Už v zime prišli Kristóf Domonkos či Filip Lichý, počas leta Adam Morong (Sereď), Adam Tučný (Trenčín), Marko Kelemen (Petržalka) aj Matúš Malý (Šamorín). Súčasťou Ružomberka sú takisto naši bývalí hráč – Alexander Mojžiš, Matej Kochan a Štefan Gerec.

Do nového ročníka Fortuna ligy vstúpil Ružomberok výhrou 2:0 v Skalici. Za sebou už má štyri súťažné zápasy, keďže v 1. predkole Konferenčnej ligy vyradil litovský Kauno Žalgiris (2:0, 0:0). Prvý zápas 2. predkola už ale tak dobre nedopadol, MFK vo štvrtok doma prehral vysoko 0:3 proti lotyšskému celku Riga FC.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *