PREVIEW: Posledné kolo odohráme na pôde Slovanu B

Postup do Fortuna ligy si hráči FK Železiarne Podbrezová zabezpečili na domácej pôde zápasom proti Bardejovu. Koniec ročníka prinesie ešte jeden duel a to na ihrisku ŠK Slovan Bratislava B.

Do hlavného mesta môžete cestovať úplne uvoľnení, keďže cieľ sme splnili. V tabuľke máme náskok piatich bodov a fantastické skóre 84:24 pri zisku 71 bodov za 23 výhier, dve remízy a štyri prehry. Najlepší strelec Marek Kuzma sa presadil 21-krát a kráča za korunou pre kráľa strelcov. Pätnásť gólov majú na konte Roland Galčík aj Daniel Pavúk. Prvý menovaný k tomu pridal dvanásť asistencií, druhý ich má sedem. Celkovo 15-krát sme udržali čisté konto.

V prvom vzájomnom zápase sme proti ŠK Slovan Bratislava B doma vyhrali presvedčivo 5:0, keď sa presadili Kováčik, Grendel, Špyrka, Ďatko a Barbora. Počas predošlých dvoch sezón sme sa spolu stretli trikrát. Raz sme prehrali 0:2, ale dva razy vyhrali. Najskôr 1:0 gólom Michala Breznanika a následne 3:0, keď sa dvomi gólmi blysol Roland Galčík a jeden pridal René Paraj.

Béčko Slovana sa pred posledným kolom nachádza na štrnástom mieste so ziskom 26 bodov. Prvý nezostupujúci Rohožník má o tri body viac. Paradoxne ho Slovanisti nedávno zdolali vysoko 6:0. Na záchranu teda tím z hlavného mesta potrebuje vyhrať, no ani to mu nemusí stačiť. Skóre 35:59 hovorí o druhej najhoršej ofenzíve v 2. lige. Najlepší strelec Roman Čerepkai sa presadil päťkrát, štyri zásahy má na konte Kirill Nikitin.

Priamy prenos zo zápasu môžete sledovať prostredníctvom Futbalnet TV na priloženom linku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *