PREVIEW: Posledný zápas pred ligou odohráme proti Rakytovciam

V piatok o 18:00 odohrá FK Železiarne Podbrezová zápas proti FK Rakytovce.

Výkop na umelej tráve Skalica je o 18:00. Vstup pre divákov bude voľný, je potrebné však dodržiavať aktuálne protipandemické opatrenia. Toto stretnutie bude náhradou za zrušený zápas proti 1. FC Tatran Prešov.

„Železiari“ v doterajšom priebehu zimnej prípravy odohrali štyri stretnutia. Dvakrát sa stretli s MŠK Žilina. Pod Dubňom najskôr vyhrali 2:1, následne prehrali rovnakým skóre. Proti Rakytovciam sme remizovali 3:3 a nad Brnom v Uherskom Brode prehrali 0:2. Bohužiaľ, COVID-19 nám zmaril kvalitné previerky proti Slovanu Bratislava, Zlatým Moravciam či Humennému.

„Chceli sme hrať s tímom z tretej ligy, takže sa nachystáme tak, aby sme dokončili týždeň. Tým, že nemáme v sobotu a v nedeľu voľno, ale ťaháme to až do zápasu s Banskou Bystricou, tak stretnutie splní presne ten účel, ktorý sme potrebovali. Od samotného stretnutia chcem opäť to isté – akým spôsobom dokážeme vyhodnocovať situácie, akú máme odvahu v ofenzíve a ako bezpeční sme vzadu. Ja nehrám na generálky a prvé zápasy. Snažím sa to vštepiť aj hráčom. Každý zápas chceme odohrať, čo najlepšie. Verím tomu, že teraz sme vo fáze, kedy to budeme zvládať,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

FK Rakytovce pôsobí v 3. lige stred, kde po jesennej časti patrí na tretie miesto so ziskom 31 bodov. Na prvý Dolný Kubín ich stráca päť. Na úvod zimnej prípravy zverenci trénera Venglarčíka porazili MFK Ružomberok (3:0), následne remizovali s nami (3:3) a naposledy prehrali v Bratislave proti béčku Slovana (1:4).

Už budúci piatok štartuje jarná časť 2. ligy. O 18:00 privítame v Zelpo Arene kvalitného súpera, ktorým je momentálne druhý tím tabuľky MFK Dukla Banská Bystrica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *