PREVIEW: Rýchle tempo zápasov pokračuje v piatok, príde ŠK Slovan Bratislava B

Sled zápasov pre FK Železiarne Podbrezová pokračuje v poriadne rýchlom tempe, už v piatok o 16:00 hostíme v Zelpo Arene ďalšiu slávnu značku slovenského futbalu, ŠK Slovan Bratislava príde s béčkom. Stretnutie vysiela aj Niké TV.

Stretnutie s Trnavou sme už hodili za hlavu: „Ja osobne sa už na zápas proti Slovanu veľmi teším. Každý tretí-štvrtý deň hráme, program je nabitý, ale pre futbalistu nie je nič lepšie ako hrať zápasy. Chceme sa pripraviť, čo najlepšie, krok po kroku ísť ďalej. Zabudnúť na to, s kým sme hrali a myslieť na to, čo nás čaká. Tým je piatkové stretnutie. Chceme pokračovať v našej hre a zbierať body,“ hovorí brankár Richard Ludha.

Zverenci trénera Romana Skuhravého v poslednom ligovom vystúpení porazili Partizán Bardejov na jeho pôde 2:0. Momentálne ťaháme sériu štyroch výhier po sebe, odniesli si to aj MŠK Žilina B, Slavoj Trebišov a FC Petržalka. V týchto dueloch sme neinkasovali ani raz. Aktuálne máme v ligovej súťaži šnúru 377 minút bez inkasovaného gólu. Navyše, z posledných deviatich zápasov sme ich vyhrali až osem a dokonca sedemkrát udržali Richard Ludha či Ivan Rehák nulu.

„Železiari“ sa v tabuľke nachádzajú na štvrtom mieste so ziskom 30 bodov, na vedúcu Banskú Bystricu strácame tri, k dobru však máme dohrávku s Dubnicou. Dukle sa ale odložil víkendový zápas proti Rohožníku, bude sa musieť dohrávať. Skóre 28:12 hovorí o druhej najlepšej ofenzíve v súťaži. Po päť gólov strelili Roland Galčík a Daniel Pavúk. Ivan Timoshenko, Jozef Špyrka a Peter Kováčik sa presadili trikrát.

ŠK Slovan Bratislava B sa v tabuľke 2. ligy nachádza na predposlednom pätnástom mieste s 8 bodmi za výhry nad Bardejovom a Námestovom, remízy s Púchovom i Dubnicou. Zaznamenal už ale desať prehier, čo je po poslednom Námestove najvyššie číslo. Rovnako tak skóre 9:28 značí, tiež po nováčikovi z Oravy, druhú najhoršiu ofenzívu aj defenzívu. Samuel Antálek, Adam Matoš a Filip Lichý strelili po dva presné zásahy. Béčko Slovana v predošlom ročníku obsadilo so 7 výhrami, bez remízy a 21 prehrami zostupové 15. miesto, druholigová príslušnosť mu ostala kvôli tomu, že postupujúci Spartak Myjava nepodal prihlášku.

So Slovanom B sme sa za posledné dve sezóny stretli trikrát. Ročník 2019/20 priniesol prekvapivo prehru 0:2, v hlavnom meste sa presadili Lukáš Pauschek a Martin Hubert. Náš obranca Erik Otrísal v závere videl červenú kartu. Minulá sezóna bola pre Podbrezovú v tomto pohľade úspešnejšia. Najskôr v Zelpo Arene rozhodol jediným gólom Michal Breznanik, následne strelil v Bratislave dva góly Roland Galčík, jeden pridal René Paraj (3:0). Skóre zo vzájomných stretnutí je teda 4:2 v náš prospech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *