PREVIEW: S chladnou hlavou a vášňou pre futbal privítame Petržalku

Výhrou nad KFC Komárno sme si upevnili prvé miesto v tabuľke, natiahli šnúru bez prehry na 15 zápasov a dostali sa do ešte väčšej pohody pred záverom ročníka.

Pred nami je už len šesť kôl a náskok Podbrezovej má aktuálne deväť bodov. Druhá Banská Bystrica však má o zápas menej. Aktuálne disponujeme s 58 gólmi najlepšou ofenzívou a druhom najlepšou defenzívou. Vyhrali sme už 19 zápasov, ďalšie víťazstvo teda môže byť jubilejné dvadsiate. Aj tréner Roman Skuhravý si uvedomuje, že momentálne sú nám „hviezdy naklonené“.

„Sme vo fáze, kedy sa tešíme na zápasy a je jedno proti komu to je. Kvalita a pracovná morálka v mužstve je na skvelej úrovni. Dostali sme sa do stavu, ktorý chceme využiť. Verím tomu, že zápas v Komárne nám veľmi pomohol a budeme mať obrovskú vášeň pre futbal. To očakávam od zápasu proti Petržalke,“ hovorí český lodivod.

Reaguje aj na možnú eufóriu z aktuálnej tabuľkovej situácie: „My máme chladnú hlavu od začiatku. Ideálne je to, že sa sústredíme aj na rast hráčov, takže nám to nedovoľuje prepadať euforickým stavom. Chceme byť kvalitní v každom zápase. Vieme aj to, kde sa chceme ešte zlepšiť. Každý ďalší zápas nám môže dovoliť, aby sme odstránili nedostatky. Vieme, že ak budeme dobre pracovať, tak ten postup nás neminie,“ doplnil Roman Skuhravý.

Na čele tabuľky strelcov v našom tíme sa nachádzajú Roland Galčík a Daniel Pavúk, obaja strelili po 10 gólov. Prvý menovaný k ním pridal aj 11 asistencií. Zo štatistického pohľadu vynikajú aj Peter Kováčik so štyrmi gólmi a siedmimi asistenciami alebo päťgólový Jozef Špyrka. O trinásť čistých kont sa podpísal hlavne Richard Ludha, ale jedným aj Ivan Rehák.

Podbrezová v tomto ročníku nad Petržalkou už vyhrala, bolo to v 10. kole, kedy v hlavnom meste padol jediný gól. Do vlastnej bránky si loptu nasmeroval Rédeky. Proti Petržalke máme celkovo veľmi dobrú bilanciu vzájomných zápasov, nakoľko sme vyhrali všetky tri v predošlých dvoch ročníkoch. Predtým sme sa spoločne nestretávali dosť dlhý čas, keďže sme boli v rôznych súťažiach.

Počas sezóny 2019/20 sa odohral jeden duel, druhý zrušil koronavírus. Nicolas Mejri a Jozef Pastorek rozhodli o našej výhre 2:0. Ročník 2020/21 priniesol v hlavnom meste vysokú výhru 4:0, podpísali sa pod ňu dvojgólový Mateusz Zachara, René Paraj a Erik Grendel. Červenú kartu videl domáci obranca Samuel Jenát. Na umelej tráve na Skalici potom vo februári minulého roku Daniel Pavúk s Rolandom Galčíkom zariadili výsledok 2:1. Jediný gól Petržalky v troch vzájomných meraniach síl vsietil Lukáš Gašparovič.

FC Petržalka sa nachádza na deviatom mieste tabuľky so ziskom 32 bodov za deväť výhier, päť asistencií a deväť prehier pri skóre 38:26. Na jar zatiaľ porazila iba Slovan Bratislava B, okrem toho tím z hlavného mesta remizoval v Rohožníku a prehral proti MŠK Žilina B, Bardejovu, Humennému a naposledy Skalici. Najlepší strelec Boris Turčák sa presadil 10-krát, osem zásahov má na konte Haris Harba.

Hodinu pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a FC Petržalka otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho okamžite po prechode cez turnikety. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Rovnako tak bude novinkou tombola. Lístok v hodnote 0,5 € si môžete zakúpiť práve v našom fanshope a následne ste zapojený do žrebovania o tri ceny od Velín Café, ktoré si v prípade výhry môžete vyzdvihnúť v našom fanshope. Kaviareň Velín Café venovala ceny aj do tradičnej prestávkovej súťaže.

Tombola

1. cena: Burger menu

2. cena: 10 € na konzumáciu

3. cena: 5 € na konzumáciu

Prestávková súťaž

1. cena: 10 € na konzumáciu

2. cena: 5 € na konzumáciu

Priamy prenos zo zápasu proti Petržalke môžete sledovať prostredníctvom Futbalnet TV na priloženom streame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *