PREVIEW: S podporou fanúšikov chceme byť úspešní aj proti Dubnici

Do konca sezóny ostávajú štyri zápasy, všetko máme vo vlastných rukách. V piatok proti Dubnici budeme favoritom, pokúsime sa vyhrať. Stretnutie má v Zelpo Arene výkop o 17:00.

„Výkonom v Trebišove sme jasne ukázali ako chceme pristúpiť k záveru sezóny. Hernú kvalitu musíme jednoznačne podporiť pracovitosťou a koncentráciou počas celých 90 minút. Sme si vedomí toho, ako nás Dubnica potrápila na jeseň. Je to družstvo, ktoré nedostáva veľa gólov a teda logicky výborne pracuje v defenzíve. My sa však v prvom rade pozeráme na seba. Chceme v hre vidieť prvky, ktoré nám sú vlastné a verím, že s podporou našich fanúšikov budeme úspešní,“ hovorí asistent trénera Štefan Markulík.

Prvý vzájomný zápas proti Dubnici v tejto sezóne priniesol drámu. Začiatkom novembra sme síce získali tri body, ale tie sa vôbec nerodili ľahko, keďže skóre otvoril už náš útočník Marek Kuzma. Až v druhom polčase sa presadil z penalty Roland Galčík a v nadstavenom čase to zobral na seba Jozef Špyrka, po narážačke vnikol do šestnástky a prestrelil Vavrúša. Dubnica dohrávala zápas bez dvoch vylúčených futbalistov.

Predošlé dva ročníky priniesli zhodnú bilanciu 1-1-1. Počas sezóny 2019/20 sa hral jeden zápas, v Dubnici sme ho prehrali 1:3. Za nás sa presadil Martin Pribula, v drese súpera vsietil jeden zásah znova Marek Kuzma, ktorý bol neskôr v 82. minúte aj vylúčený. Pod sprchy s ním predčasne putoval i Denis Knižka. Predošlá sezóna už bola vo vzájomných zápasoch proti Dubnici lepšia. Vonku sme uhrali remízu 0:0 a doma Podbrezová vyhrala po góloch Godála, Gerebenitsa a Grešáka jasne 3:0.

FK Železiarne Podbrezová sa aktuálne nachádza na prvom mieste tabuľky so ziskom 62 bodov, čo je o tri viac ako má druhá Dukla Banská Bystrica. Strelili sme už 64 gólov, čo je najlepšia ofenzíva 2. ligy a inkasovali dvadsať zásahov, lepšie je na tom iba Skalica. Na jar „Železiari“ vyhrali sedem z deviatich stretnutí. Mrzí hlavne prehra s Petržalkou, v Šamoríne sa zrodila remíza. Roland Galčík je s dvanástimi zásahmi našim najlepším strelcom, Daniel Pavúk sa presadil jedenásťkrát. Marek Kuzma má celkovo na konte 14 gólov, ale v našom drese strelil po zimnom príchode päť z nich.

MFK Dubnica je na jedenástom mieste s 30 bodmi a náskokom piatich pred zónou zostupu. Jar jej zatiaľ vychádza, prehrala iba dva razy, proti Banskej Bystrici a Slavoju Trebišov. Okrem toho remizovala Bardejovom, Slovanom B a Humenným. Naposledy doma po skvelej otočke v závere porazila silnú Skalicu 3:1. Všetky body zobrali Dubničania aj proti Rohožníku, MŠK Žilina B a Námestovu. Najlepší strelec tímu je stále v podstate Marek Kuzma, keďže na jeseň strelil deväť gólov. Matija Babović ich má na konte sedem.

Hodinu pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a MFK Dubnica otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho okamžite po prechode cez turnikety. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Rovnako tak bude novinkou tombola. Lístok v hodnote 0,5 € si môžete zakúpiť práve v našom fanshope a následne ste zapojený do žrebovania o tri ceny od Velín Café, ktoré si v prípade výhry môžete vyzdvihnúť v našom fanshope. Kaviareň Velín Café venovala ceny aj do tradičnej prestávkovej súťaže.

Tombola

1. cena: Burger menu

2. cena: 10 € na konzumáciu

3. cena: 5 € na konzumáciu

Prestávková súťaž

1. cena: 10 € na konzumáciu

2. cena: 5 € na konzumáciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *