PREVIEW: Slovnaft Cup začíname na pôde Tvrdošína

V utorok o 16:00 začína v 2. kole naša cesta Slovnaft Cupom počas sezóny 2022/23. Cestujeme na pôdu ŠK Tvrdošín, účastníka V. ligy.

Klub ležiaci v okresnom meste v Žilinskom kraji na Orave na začiatku sezóny vo svojej súťaži dvakrát vyhral, raz remizoval a dva razy prehral. Posledných osem rokov hral IV. ligu Sever, pred štartom aktuálneho ročníka spadol nižšie.

Najznámejším menom v tíme je určite obranca Peter Maslo. Dnes 35-ročný futbalista patril dlhodobo medzi kvalitných hráčov najvyššej súťaže, kde za MFK Ružomberok odohral skoro 300 stretnutí. Pôsobil tiež v poľskom tíme Termalica Bruk-Bet Nieciecza a dva roky obliekal dres Popradu. Do Tvrdošína prišiel v roku 2020. Slovensko reprezentoval na mládežníckej úrovni.

V tíme trénera Miroslava Nemca sa nachádzajú aj viacerí legionári ako Fabrizzio Tamasco Sanchéz, Andrija Dunisijević, Tatsuya Onodera alebo Ryoudai Ishimaru.

FK Železiarne Podbrezová cez víkend získal tri body na pôde MŠK Žilina po góle Andyho Masaryka z nadstaveného času a znova sme na krásnom druhom mieste tabuľky, pred nami je iba majstrovský ŠK Slovan Bratislava. Duel 2. kola Slovnaft Cup proti Tvrdošínu sa mal pôvodne odohrať 24. augusta, ale pre podmočený terén sa kluby dohodli na tomto náhradnom termíne. Pre zverencov trénera Romana Skuhravého to teda bude štvrtý zápas v rozmedzí jedenástich dní. V sobotu nás čaká ešte duel v Michalovciach, takže náročný program skončí piatimi stretnutiami za 15 dní.

„Určite pretočíme zostavu, ale tým, že máme oklieštený káder a mladí hráči sú využívaní na farme aj v doraste, tak tých zmien sa nedá očakávať veľa. Naopak, chceme tento zápas využiť k tomu, aby sme pracovali na nastavení ihriska vo finálnej fáze, s čím sa stretávame už dlhšie. Budeme sa chcieť zlepšiť v tejto činnosti, aby sme sa dostávali do nebezpečných situácií. Je to ďalšie súťažné stretnutie a chceme ho zvládnuť,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

V minulosezónnej edícii Slovnaft Cupu porazili Podbrezovčania v 2. kole Bánovce po výsledku 6:0, následne prešli aj cez Duklu Banská Bystrica (2:1) a naša cesta skončila až v 4. kole proti neskoršiemu víťazovi súťaže. Na FC Spartak Trnava sme v Zelpo Arene herne mali, ale po remíze 2:2 sa šťastie v penaltách priklonilo na stranu súpera. Z postupovaním cez 2. kolo, kde bývame už tradične nasadení od roku 2014, nemáme problém. Zatiaľ vždy sa nám podarilo prvý duel vyhrať.

Naposledy vypadla Podbrezová už v 2. kole Slovnaft Cupu na začiatku sezóny 2013/14, kedy sme začínali o kolo skôr. Tam sme porazili Hanisku a následne ako účastník 2. ligy nestačili na MFK Ružomberok. Pamätná je sezóna 2015/16, kedy Podbrezovčania v 2. kole vyhrali na pôde ŠK Šenkvice vysoko 12:2. Štyri góly zaznamenali Roman Sabler a Adam Žilák. Dvakrát sa presadil Matej Kochan, raz Ľuboš Kupčík i Mirzad Mehanović.

„Železiari“ v pohárovej súťaži zaznamenali svoj najlepší výsledok v sezóne 2001/02, kedy dokráčali až do semifinále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *