PREVIEW: Sobotným dvojzápasom štartujeme program prípravných stretnutí

V sobotu odohrá FK Železiarne Podbrezová prípravný dvojzápas proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš (11:00) a MŠK Žilina (18:00, Zelpo Arena).

Zverenci trénera Romana Skuhravého začali letnú prípravu vo štvrtok (9.6.), prvé stretnutia ich čakajú na desiaty deň. Ráno cestujeme na Liptov, večer hostíme v Zelpo Arene súpera spod Dubňa. Vstup na všetky prípravné zápasy Podbrezovej pred začiatkom sezóny 2022/23 vo Fortuna lige je zadarmo.

„Pre nás to bude prvá konfrontácia. Oba stretnutia sú so silnými súpermi, ktorí nás čakajú aj v lige. Pre neplavcov to bude ukážka toho ako to bude vyzerať. Rozdelíme záťaž a pomixujeme skúsených s mladými hráčmi. Je to uzavretie desaťdňového tréningového procesu. Chceme tam vidieť veci, ktoré sme hlavne novým a mladým hráčom ukázali v taktických tréningoch. Bude to pre nás prvý výstup, z čoho budeme vychádzať do ďalšieho tréningového procesu. Budeme vidieť, čo funguje a čo nie. Najdôležitejšie bude, aby hráči čo najrýchlejšie nabrali technicko-taktické veci,“ hovorí tréner Roman Skuhravý.

Šancu dostanú všetci hráči: „Nemáme počet, aby sme spravili čisto dva rôzne tímy, takže je vysoko pravdepodobné, že 90% futbalistov dostane plnú minutáž,“ doplnil český lodivod, ktorý je spokojný s doterajším priebehom prípravy: „Hráči pracujú vo veľkej intenzite. My ich nenecháme vydýchnuť. Cítiť z nich energiu a dobrú klímu v tíme. Hráči, ktorí tu boli vzali výborne tých nových. Je iba na nás ako za päť týždňov urobíme kolektív, ktorý bude konkurencieschopný do ligy,“ dodal Skuhravý.

Náš káder sa cez letnú pauzu výrazne nezmenil, odišiel len už skôr avizovaný Roland Galčík, práve do kádra „Šošonov“, avšak v sobotu sa na Horehroní nepredstaví, keďže mu tréner dal po reprezentačnom zraze U21 spolu s ďalšími hráčmi voľno. Žilinčania ukončili predošlý ročník na šiestom mieste, do tímu prišiel spomínaný nový kouč Jaroslav Hynka.

Podbrezová a Žilina sa stretli počas ročníka 2021/22 trikrát v príprave na jesennú a neskôr aj jarnú časť. Raz sme vyhrali 2:1, dvakrát prehrali (3:4 a 1:2). V 2. lige odohrali „Železiari“ aj dve zápolenia proti béčku Žiliny. Mladíkov sme porazili 3:0 a 5:3.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš ako nováčik Fortuna ligy ukončil sezónu na veľmi dobrom deviatom mieste so ziskom 40 bodov, následne prehral v play-off o Konferenčnú ligu na ihrisku DAC Dunajská Streda. Naposledy sme súťažne s Liptákmi hrali počas ročníka 2020/21, kedy Podbrezová prehrala 1:2 a remizovala 1:1. Po úspešnej sezóne však odišiel tréner Marek Petruš, nahradil ho doterajší kouč Skalice Jozef Kostelník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *