PREVIEW: Spartak Trnava príde do Zelpo Areny už zajtra o 17:00

V sobotu vyhrali hráči FK Železiarne Podbrezová na ihrisku Partizána Bardejov a pripísali si do tabuľky 2. ligy ďalšie tri body, ale už v utorok o 17:00 nabitý program pokračuje. V rámci 4. kola Slovnaft Cupu hostíme v Zelpo Arene kvalitného súpera, príde FC Spartak Trnava.

Príprava na tento duel začala ešte na východe Slovenska: „Už v sobotu po zápase v Bardejove sme sa začali pripravovať na Trnavu. Mali sme hneď po stretnutí silový program. V nedeľu doobeda bol tréning, kedy to bolo viac rozdelené podľa vyťaženia jednotlivých hráčov, ale už tam boli prvky, ktoré budeme chcieť využiť proti Spartaku. Je to špičkový slovenský klub a my sa naň chceme dobre pripraviť,“ ozrejmil hlavný tréner Roman Skuhravý.

„Trnavu vnímam dlhodobo. Pre mňa to je historicky jeden z najúspešnejších klubov na Slovensku a vždy som si pamätal z predošlých dôb atmosféru na ich štadióne. Ja to teraz beriem tak, že sme splnili jeden z cieľov, ktorý sme v pohári mali a to je, aby sme dostali súpera z Fortuna ligy. Los nám prisúdil favorita nielen na pohárové víťazstvo. Trnava poskladala kvalitné mužstvo, hrá dobrý futbal a naháňa Slovan Bratislava. Asi nič silnejšie sme nemohli dostať. O to viac sa na to tešíme. Pre mňa ako trénera a celý realizačný tím, to bude dôležité porovnanie ako na tom momentálne sme a ako bude naša práca fungovať proti takto špičkovému súperovi. Do zápasu pôjdeme s principiálnymi vecami a spôsobom hry, akým sa prezentujeme v lige. Pre mňa to je informácia o tom, čo funguje a čo nefunguje. Z tohto pohľadu sa na ten zápas strašne teším,“ vyjadril sa už skôr v rozhovore Skuhravý.

Podbrezová v doterajšom priebehu pohárovej súťaže vyhrala dva zápasy. Najskôr sme si poradili s Bánovcami na ich pôde jednoznačne 6:0, kedy strelil hattrick Ivan Timoshenko a raz sa presadili Samuel Ďatko, Daniel Pavúk a Mikuláš Bakaľa. Pavúk rozhodol, že do Zelpo Areny príde na 3. kolo MFK Dukla Banská Bystrica. Po tesnej výhre 2:1, zásluhou gólov Ivana Timoshenka a Martina Talakova, postúpili zverenci Romana Skuhravého ďalej. Žreb nám prisúdil FC Spartak Trnava. Do Podbrezovej teda príde súper zvučného mena s asi najlepšou formou z mužstiev Fortuna ligy. Nič na tom nemení ani nedávne skontumované derby stretnutie so Slovanom Bratislava kvôli dobre známym okolnostiam.

„Bíli andeli“ ako účastník najvyššej súťaže štartovali v Slovnaft Cupe až v treťom kole, čiže odohrali iba jeden duel. Na ihrisku tímu FC Pata sa presadili Martin Bukata, Kelvin Owusu Boateng, Saymon De Barros Cabral a Bamidele Isa Yusuf, bola z toho jednoznačná výhra 4:0. V rámci Fortuna ligy sa zverenci trénera Michala Gašparíka nachádzajú na druhom mieste, o tri body za Slovanom pri skóre 20:7, čo hovorí o najlepšej defenzíve vedenej Martinom Škrtelom a druhej najlepšej ofenzíve. Milan Ristovski strelil v najvyššej súťaži šesť gólov, štyri ich má na konte Kelvin Boateng.

Ak sa pozrieme na vzájomné merania síl medzi Podbrezovou a Trnavou z posledných rokov, tak v Slovnaft Cupu nájdeme stretnutie zo sezóny 2018/19, kedy sme po prehre 0:2 ťahali za kratší koniec. Za päť sezón vo Fortuna lige sme sa spoločne stretli pätnásťkrát. Zrodili sa štyri výhry Podbrezovej, štyri remízy a sedemkrát sa tešil Spartak. V každej z úvodných troch sezón tieto dva tímy spolu zhodne raz vyhrali, raz remizovali a aj v jednom prípade prehrali. Úplne prvé vzájomné stretnutie v rámci najvyššej súťaži sme u súpera počas ročníka 2014/15 vyhrali 1:0 po zásahu, ktorý strelil Peter Gál-Andrezly. „Železiari“ majú na svedomí aj najvyššiu výhru v spomínaných 15 zápoleniach, prišla v Zelpo Areny počas sezóny 2015/16, kedy sa dvakrát presadil Patrik Vajda a raz Andrej Rendla (3:0). Miroslav Viazanko, Andrej Rendla a Patrik Vajda majú na konte po dva góly do siete Trnavy. Zo súčasného kádra sa presadil iba Samuel Ďatko, no Erik Grendel raz skóroval proti Podbrezovej.

Nesmierne zaujímavé stretnutie to bude pre niekoľkých našich hráčov, ktorí s Trnavou zažili značné úspechy. Obranca Boris Godál sa v sezóne 2017/18 tešil z majstrovského titulu vo Fortuna lige ako Najlepší hráč sezóny. Celkovo proti Podbrezovej odohral v drese Spartaka osem ligových zápasov. Spomínaný titul získal tiež Matej Oravec, ktorý nastúpil do duelu s Podbrezovou za Trnavu štyrikrát, zahral si už aj za Podbrezovú proti Trnave. Erik Grendel v tíme zo západného Slovenska získal v roku 2019 Slovenský pohár. Podbrezovej čelil trikrát. Dva zápasy za Spartak proti „Železiarom“ v ročníku 2015/16 absolvoval takisto Róbert Jež, súčasný asistent trénera Romana Skuhravého.

Každý dospelý návštevník stretnutia, ktorý sa preukáže podbrezovskými farbami a príde s našim šálom, čiapkou, mikinou, dresom… bude mať voľný vstup. Takisto zadarmo si môže zápas pozrieť aj jeden rodič, ktorý príde s dieťaťom. To znamená, že ak prídu s dieťaťom dvaja rodičia, jeden z nich bude mať voľný vstup.

Všetky deti, ale aj dospelých, pozývame do kotla k nášmu fanklubu, ktorý sa nachádza na veľkej tribúne, aby svojimi hlasivkami podporili našich hráčov na ihrisku a dopomohli k vytvoreniu čo najlepšej atmosféry. Trnavských fanúšikov by malo prísť okolo stovky, preto ich potrebujeme prekričať.

Stretnutie je rovnako ako predošlé domáce zápasy FK Železiarne Podbrezová organizované v režime OTP, takže každý návštevník starší ako 12 rokov sa bude musieť pri vstupe preukázať dokladom o očkovaní, negatívnym testom alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19.

Najvyššia výhra Podbrezovej nad Trnavou (3:0)

Program mužov do konca jesennej časti:

26.10. o 17:00 FK Železiarne Podbrezová – Spartak Trnava (Slovnaft Cup)

29.10. o 16:00 FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava B (2. liga)

02.11. o 13:00 FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová (2. liga)

05.11. o 15:00 FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné (2. liga)

14.11. o 11:00 FC Rohožník – FK Železiarne Podbrezová (2. liga)

Prinášame vám aj prehľad všetkých zápasov Podbrezovej proti Spartaku Trnava vo Fortuna lige.

2014/15

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 0:1

Gól: 19. Gál-Andrezly

Podbrezová: Maťašovský – Greško, Minčič, Andrić, Kupčík, Harvilko, Podio, M. Pančík, Gál-Andrezly (85. J.  Pančík), Nworah (89. Galo), Vaščák (80. Gerec)

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:1

Góly: 72. Vaščák – 29. Jendrišek

Podbrezová: Baláž – Andrić, Kupčík, Minčič, Harvilko (63. Gál-Andrezly), Kochan, J. Pančík (82. Karaš), M. Pančík, Podio, Nworah, Vaščák

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 3:1

Góly: 5. Kuzma, 17. Sabo, 60. Sládek – 42. Škutka

Podbrezová: Penksa – Greško, Kupčík, Migaľa, Minčič, Gál-Andrezly, Harvilko (71. J. Pančík), Hovančík, M. Pančík (77. Richnák), Škutka, Vaščák (68. Nworah)

2015/16

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2

Góly: 7. Schranz, 77. Majtán

Podbrezová: Baláž – Kupčík, Migaľa (46. Andrić), Vajda, Frizoni, Gál-Andrezly, Kochan, J. Pančík (67. Žilák), Podio, Sabler (75. Melunovič), Vaščák

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 0:0

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Vajda, Ježdík, Djordjevič, Podio, Peševski (78. Kochan), Šafranko (90+2. Duda), Sabler (58. Rendla)

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 3:0

Góly: 16., 55. Vajda, 85. Rendla

Podbrezová: M. Kuciak – Kostelný, Krivák, Turňa, Vajda, Djordjevič (33. Magda), Podio (87. Lipčák), Viazanko, Peševski, Rendla, Šafranko

2016/17

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:1

Góly: 48. Viazanko – 54. També

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Vajda, Djordjevič, Viazanko, Podio, Šafranko (69. Bernadina), Dejn Peševski (75. Kuzma), Rendla (81. M. Pančík)

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 0:2

Góly: 50. Bernadina, 73. Viazanko

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič, Kochan, Podio, Viazanko (86. Migaľa), Kuzma (90. Kupčík), Šafranko, Bernadina (90+2. Duda)

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:1

Góly: 50. Yilmaz

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Vajda, Kochan, Kupčík, Djordjevič, Kuzma (70. Mikuš), Polievka, Podio, Krivák, Bernadina

2017/18

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:2

Góly: 89. Rendla – 37., 42. Egho

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Kostelný, Migaľa, Krivák, Viazanko, Djordjevič, Leško (46. Rendla), Válovčan (46. Kuzma), Kačerík (73. Bilić), Bernadina

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0

Góly: 49. Vlasko, 78. Chanturashvilli

Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko (63. Djordjevič), Turňa, Kostelný, Haščák, Kuc, Leško, Krivák, Bernadina (76. Jedinák), Rendla, Baez (63. Kopičár)

2018/19

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 1:0

Góly: 56. Leško

Podbrezová: M. Kuciak – Magda, Krivák, Bartoš, Turňa, Baran, Obročník, Leško (90. Viazanko), Mikuš (86. Tereschenko), Bernadina (63. Breznanik), Więzik

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0

Góly: 14. Rada, 90. Chanturashvilli

Podbrezová: M. Kuciak – Turňa, Magda, Edge, Bartoš, Viazanko, Leško, V. Mojžiš, Kopičár, Mikuš (46. Galčík), Bernadina (61. Voško)

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:0

Podbrezová: Vantruba – Hlohovský (84. Breznanik), Kiwior, Leško (69. Pavúk), A. Mojžiš, Obročník, Oravec, Paraj, Špyrka, Viazanko, Więzik (64. Olatunji)

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 3:1

Góly: 13. Obročník (vl.), 64. Yilmaz, 74. Miesenböck – 11. Ďatko

Podbrezová: Vantruba – Podstavek, Bartoš (67. Mejri), Kiwior (46. Pavúk), Oravec, Obročník, Paraj, Ďatko (76. Więzik), Špyrka, Hlohovský, Leško

Slovnaft Cup 2018/19

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2

Góly: 6. Grendel, 28. Yilmaz

ČK: 51. Breznanik

Podbrezová: Drobnjak – Viazanko, Breznanik, Mikuš (46. Voško), Podstavek, Obročník, Leško, A. Mojžiš, Bartoš, Baran (46. Bernadina), Sedláček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *