PREVIEW: V nedeľu cestujeme do Dunajskej Stredy

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v nedeľu o 17:30 stretnutie 15. kola Fortuna ligy na ihrisku FC DAC 1904 Dunajská Streda. Priamy prenos vysielajú Dajto a Voyo.

Podbrezová počas týždňa nešťastne vypadla zo Slovnaft Cupu po prehre s Prešovom, ale naposledy vo Fortuna lige sme porazili Trnavu po herne dominantnom výkone 3:1. V tabuľke sa nachádzame na štvrtom mieste so ziskom 23 bodov za šesť výhier, päť remíz a tri prehry. Náš najlepší strelec Moses Cobnan sa postaral o šesť ligových zásahov, ďalších päť pridal v pohári.

Proti Dunajskej Strede sme v tejto sezóne odohrali jedno stretnutie, zrodila sa remíza 0:0. Náš nedeľný súper je v tabuľke iba o jedno miesto pred nami. O vyrovnaných štatistikách svedčí hlavne rovnaký počet bodov (23), ale aj výhier (6), remíz (5) a prehier (3). Skóre 22:13 je o niečo lepšie ako naše 21:15.

Aj DAC však cez týždeň vypadol zo Slovnaft Cupu po prehre 1:2 v Komárne. Nikola Krstović strelil vo všetkých súťažiach už trinásť presných zásahov.

„Chceme jednoznačne nadviazať na výkon proti Trnave. Potrebujeme byť v dobrom pohybe s loptou na kopačkách. To nám bude vytvárať varianty a následná voľba riešení bude kľúčová. Už domáci zápas s DAC mal slušnú úroveň, nakoľko oba tímy majú v DNA ofenzívne poňatie hry a chcú hrať vedome,“ hovorí asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

Počas predošlých rokov „Železiarov“ vo Fortuna lige sme proti Dunajskej Strede odohrali trinásť zápasov, ale máme v nich veľmi zlú bilanciu. Vyhrať sa nám podarilo len jediný raz. Bolo to hneď na prvý pokus. 16. septembra 2014 sa Podbrezová tešila po výsledku 3:0, o ktorý sa postarali dvomi zásahmi Blažej Vaščák a jedným Matej Kochan. Vo vzájomných dueloch sme však osemkrát prehrali a štyri razy remizovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *