PREVIEW: V piatok môžeme oslavovať postup do Fortuna ligy

Prvé miesto tabuľky 2. ligy a už len jeden jediný bod nám chýba k definitíve postupu do Fortuna ligy. Ak remizujeme alebo vyhráme v piatok proti Partizánu Bardejov, môžeme oslavovať, avšak nie je to iba fráza, že posledný krok býva najťažší.

Čísla každopádne hrajú v náš prospech. Na čele tabuľky máme 68 bodov a náskok piatich pred druhým tímom MFK Dukla Banská Bystrica. Strelili sme už skvelých 77 gólov, z toho až 17 počas predošlých troch stretnutí, kedy sme postupne porazili Trebišov (4:0), Dubnicu (8:0) a MŠK Žilina B (5:3). Marek Kuzma sa s 20 gólmi nachádza na čele tabuľky strelcov celej súťaže, v TOP 5 sú ešte aj 14-góloví Daniel Pavúk a Roland Galčík, ktorý k tomu pridal 12 asistencií. Aj 23 inkasovaných gólov je slušné číslo, po Skalici druhé najnižšie. Zároveň máme na konte už 22 víťazstiev a len štyri prehry.

Skuhravý: „Nepochybujem, že to zvládneme“

„Nedokážem úplne pomenovať, či to bude oslava alebo trochu nervózne stretnutie. Dostali sme sa však ďaleko a bol by som veľmi rád, aby sme to dokončili s tou kvalitou, akou sme sa sem dostali. To znamená koncentrovanou hrou a silnou ofenzívou. Bol by som rád, keby sme boli dominantní. Pokiaľ to zvládneme, bude aj výsledok taký, aký chceme. Ja dúfam, že to najťažšie máme za sebou. V tejto chvíli cítim z hráčov obrovské odhodlanie. Najdôležitejšie je, že máme všetkých zdravých. V tom zápase budeme chcieť udržať maximálnu intenzitu. Veľmi pravdepodobne využijeme najvyšší počet hráčov, ktorých môžeme a urobíme maximum pre to, aby sme potešili fanúšikov. Dúfam, že konečne príde taká návšteva, ktorú si hráči zaslúžia,“ hovorí tréner Roman Skuhravý.

„Dávame veľa gólov, doma aj vonku hráme rovnako. Bol by som rád, aby ocenenie od fanúšikov prišlo. Ukazujeme zaujímavý produkt, ktorý ľudí musí baviť. Prial by som si, aby si do Zelpo Areny našlo cestu čo najviac ľudí, aby sme to potom mohli spoločne osláviť, pretože nepochybujem o tom, že to zvládneme,“ odhodlane doplnil český kormidelník.

Partizán Bardejov je už istým vypadávajúcim tímom, pretože so 17 bodmi je na predposlednom mieste tabuľky a osem stráca na štrnásty MŠK Púchov. Vyhral iba tri zápasy s Námestovom, Púchovom a Petržalkou pri skóre 23:45 a sedemnástich prehrách. Najlepším strelcom tímu je štvorgólový Mihailo Cmiljanović, tri zásahy majú na konte Adam Brenkus a Lopez Da Silva Junior.

V prvom tohtosezónnom stretnutí proti Bardejovu sme dokázali na východe Slovenska vyhrať 2:0 po góloch Ivana Timoshenka a Mateja Grešáka. Navyše, Erik Grendel vtedy nepremenil pokutový kop.

Vstupné zadarmo

Vedenie nášho klubu sa rozhodlo dať pre všetkých divákov na zápas proti Bardejovu vstupné zadarmo.

Postup do Fortuna ligy však stále nie je hotovou záležitosťou, potrebujeme síce už iba jeden bod, no čaká nás posledný najťažší krok.

V prípade postupu sú prichystané aj atrakcie a zaujímavý pozápasový program. Preto veríme, že prídete našich hráčov povzbudiť v čo najväčšom počte, aby ste im pomohli dosiahnuť cieľ, zaplníte Zelpo Arenu a spoločne si užijeme futbalový sviatok spojený s návratom do najvyššej súťaže.

Už tradične nebude chýbať prestávková súťaž, či tombola. Otvorený bude aj náš fanshop, do ktorého sme doskladnili šály i šiltovky, zakúpiť si takisto môžete tričká, mikiny alebo ďalšie suveníry.

Stretnutie medzi FK Železiarne Podbrezová a Partizánom Bardejov začína v piatok o 17:00 v Zelpo Arene.

Dôležité informácie

Vzhľadom na očakávaný vyšší počet divákov v Zelpo Arene počas piatkového zápasu medzi FK Železiarne Podbrezová a Partizánom Bardejov žiadame návštevníkov, aby rešpektovali nasledovné informácie.

  • Prosíme divákov, aby prišli do Zelpo Areny včas
  • Parkovať sa bude dať aj v areáli Základnej školy Kláry Jarunkovej
  • Aj keď je vstupné zadarmo, tak pri vstupe do Zelpo Areny budú prebiehať kontroly, aby sa do areálu nedostali zakázané predmety (sklenené fľaše, pyrotechnika, nože…)
  • Fanklub bude premiestnený na malú tribúnu, jeho miesta bude označené a nachádzať sa bude vedľa VIP, preto sa môže stať, že niektoré miesta permanentkárov budú obsadené
  • Veríme, že daní permanentkári vyhovejú situácii a posunú sa o niekoľko miest vedľa alebo sa pridajú k fanklubu vo fandení
  • V prípade postupu do Fortuna ligy prosíme všetkých účastníkov, aby za žiadnych okolností NEVSTUPOVALI na hraciu plochu
  • V prípade postupu bude po zápase prebiehať ceremoniál odovzdávania trofeje
  • Bufety budú k dispozícii pod malou tribúnou a takisto aj na veľkej tribúne
  • Fanshop sa bude nachádzať pod malou tribúnou

Fanshop a tombola

Hodinu pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a Partizán Bardejov otvárame aj náš fanshop.

Pre tentokrát sme ho premiestnili pod malú tribúnu. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Rovnako tak bude novinkou tombola. Lístok v hodnote 0,5 € si môžete zakúpiť práve v našom fanshope a následne ste zapojený do žrebovania o tri ceny od Velín Café, ktoré si v prípade výhry môžete vyzdvihnúť v našom fanshope. Kaviareň Velín Café venovala ceny aj do tradičnej prestávkovej súťaže.

Tombola

1. cena: Burger menu

2. cena: 10 € na konzumáciu

3. cena: 5 € na konzumáciu

Prestávková súťaž

1. cena: 10 € na konzumáciu

2. cena: 5 € na konzumáciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *