PREVIEW: V piatok o 17:00 hostíme v Zelpo Arene Slavoj Trebišov

V piatok o 17:00 hostíme v Zelpo Arene ďalšieho súpera, v rámci 11. kola 2. ligy pricestuje Slavoj Trebišov. Stretnutie naživo vysiela aj Futbalnet TV.

FK Železiarne Podbrezová po prehre s Komárnom vyhral dva súťažné zápasy po sebe, keď najskôr postúpil do ďalšieho kola Slovnaft Cupu cez MFK Dukla Banská Bystrica (2:1) a tri body sme vybojovali na ihrisku FC Petržalka. Napriek tomu, že padol jediný gól, aj to vlastný, tak sme podali dobrý výkon a trojica Richard Ludha, Marek Bartoš a René Paraj boli nominovaní do ideálnej zostavy kola 2. ligy. Spomínaná dvojica Bartoš a Paraj je navyše za Róbertom Polievkom na druhom a treťom mieste medzi najlepšími hráčmi súťaže podľa štatistického indexu Instat.

V tabuľke sa aktuálne nachádzame na druhom mieste, kde máme po desiatich kolách 21 bodov za sedem výhier a tri prehry. Ako jediný tím sme ešte neremizovali. Skóre 20:12 hovorí o štvrtej najlepšej ofenzíve v súťaži. Vedúca Dukla má o dva body viac. Náš najlepší strelec Daniel Pavúk sa v rámci 2. ligy presadil päťkrát. Tri gól vsietili Jozef Špyrka a Roland Galčík, o dva sa postaral Peter Kováčik. Brankár Richard Ludha udržal štyrikrát čisté konto.

Proti Slavoju Trebišov sme odohrali za posledné dve sezóny tri súťažné a dva prípravné zápasy. V ligových stretnutiach Podbrezová ani raz neprehrala, pričom sme sa dvakrát tešili z výhry a raz remizovali s celkovým skóre 8:3. Počas sezóny 2019/20 sme po góloch Miroslava Viazanka, Jakuba Šulca a Martina Pribulu v Zelpo Arene vyhrali 3:0, ročník 2020/21 najskôr na domácej pôde priniesol ďalšiu výhru 2:0, pod ktorú sa podpísal obomi zásahmi Daniel Pavúk a naposledy sme remizovali 3:3. Trafili sa Boris Godál, René Paraj a v 90. minúte zachránil bod Michal Breznanik. Padlo deväť žltých a aj dve červené karty, videli ich Lukáš Kulich a náš Mikuláš Bakaľa. V tomto stretnutí nastúpil takisto náš súčasný hráč Adekunle Issa.

„Čaká nás ďalší náročný zápas. Trebišov má dobrý káder, ukázali, že majú kvalitu. Bude to ťažký duel, no pripravíme sa čo najlepšie a verím, že to doma pred našimi fanúšikmi zvládneme. Keď sme proti nim hrali v príprave, tak nás vysoko napádali, boli agresívni. My budeme chcieť hrať svoju hru. Mne osobne sa proti nim celkom darí, dal som im v minulej sezóne dva góly. Verím, že sa mi bude dariť aj teraz, že pomôžem tímu svojim výkonom a padne mi tam nejaký gól,“ hovorí Daniel Pavúk.

Trebišov sa momentálne nachádza na deviatom mieste 2. ligy, získal 14 bodov za štyri výhry, dve remízy a tri prehry pri skóre 8:9, čo je síce druhá najhoršia ofenzíva v súťaži, ale zároveň menej gólov inkasovali len štyri mužstvá. Slavoj už päťkrát udržal čisté konto. V úvodných šiestich kolách neprehral ani raz, no posledné tri stretnutia priniesli tri prehry proti Humennému, Rohožníku a Banskej Bystrici. Pred týždňom Trebišov nehral, duel so Skalicou bol odložený. Najlepší strelec Romana Begala sa presadil trikrát.

Priamy prenos

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *