PREVIEW: V poslednom zápase jesene máme Humennému čo vracať

Nebyť pandémie, o takomto čase by sme už skoro týždeň hodnotili jesennú časť. V sobotu však odohráme posledné stretnutie tohto roku, v dohrávke 16. kola hostíme v Zelpo Arene sympatického nováčika – FK Humenné.

Napriek tomu, že tím z východného Slovenska postúpil iba pred pár mesiacmi do druhej ligy, tak je veľkým prekvapením súťaže a drží sa na čelných priečkach tabuľky, ktorej niekoľko týždňov aj kraľovalo. Momentálne sa Humenné nachádza na štvrtom mieste so ziskom 34 bodov, čo je len o tri menej ako máme my. Vyhralo už desať stretnutí, remizovalo štyrikrát a nestačilo zatiaľ iba na Dubnicu, čo znamená, že poraziť dokázalo aj najsilenejšie tímy ako Komárno či naposledy Skalicu na jej pôde. S Duklou a Košicami sa zrodili remízy. Navyše, Humenné bolo v úvodnom kole aktuálneho ročníka aj nad naše sily, o najtesnejšej prehre Podbrezovej rozhodol Štefan Harvila.

Z ostatných siedmich stretnutí Humenné neprehralo ani raz, inkasovalo jediný gól. Práve defenzíva je veľkou devízou zverencov trénera Jozefa Škrlíka, keďže inkasovali iba šesť gólov. To je najlepšie číslo v celej súťaži. Výborne to teda „kompenzuje“ devätnásť strelených zásahov, od čoho je lepších až deväť mužstiev. Oporou tímu je okrem iného brankár Dávid Slávik. Najlepší strelec Michal Hamuľak vsietil päť gólov, o tri sa postaral Štefan Harvila a Martin Luberda, Roland Černák i Marko Milunović zaťažili sieť súperov zhodne dvakrát. Zaujímavosťou však je, že Erik Streňo videl už šesť žltých kariet, najviac v lige. Spoločne s Richardom Župom z Bardejova.

Podbrezová je naďalej na čele tabuľky 2. ligy, toto postavenie však musíme potvrdiť práve v sobotu. Aktuálny počet 37 bodov je zhodný ako má druhé Komárno, to už ale odohralo všetkých sedemnásť jesenných stretnutí. Na chrbát nám navyše dýcha tretia Skalica s 35 bodmi, štvrté Humenné má spomínaných 34 bodov a piata Dukla Banská Bystrica 33 bodov, pričom do konca novembra dohrá tri svoje odložené duely, so Skalicou, Rohožníkom a Námestovom. Každopádne, zverenci trénera Romana Skuhravého sa môžu v sobotu dostať ako prvý tím na hranicu 40 bodov.

K tej sme mohli byť bližšie po minulej nedeli, kedy sa v Rohožníku zrodila naša prvá remíza tohto ligového ročníka. Mužstvo zo Záhoria išlo do vedenia, bod nám vystrelil Ivan Timoshenko. Doplatili sme na nevyužité šance, ktoré nás stáli lepší výsledok a skončil tak šnúra šiestich výhier po sebe. Na Humenné už budú k dispozícii aj Peter Kováčik s Rolandom Galčíkom, obaja si plnili povinnosti v reprezentácii do 21 rokov. Práve posledne menovaný ofenzívny mladík je so šiestimi gólmi na čele našej streleckej listiny, nasledujú päťgóloví Jozef Špyrka a Daniel Pavúk, po štyri zásahy vsietili Ivan Timoshenko a Peter Kováčik.

„Čaká nás určite ťažký zápas. Hráme s najlepším nováčikom jesennej časti. Bude to náročné stretnutie s mnohými osobnými súbojmi. Humenné dostáva málo gólov, čiže my ich budeme chcieť streliť čo najviac a verím tomu, že ak padne, čo i len jeden a bude víťazný, tak to bude super,“ hovorí Vladimír Kukoľ.

Na sobotný zápas FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné bohužiaľ môže prísť kvôli pandemickým opatreniam iba sto divákov, keďže okres Brezno sa nachádza v čiernej farbe. Boli by sme najradšej, keby sa mohlo s jesennou časťou prísť rozlúčiť čo najviac ľudí, ale musíme rešpektovať opatrenia. Veríme, že už bez obmedzení sa spolu stretneme všetci v jarnej časti 2. ligy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *