PREVIEW: V Šamoríne môžeme natiahnuť historickú aj súčasnú sériu

V utorok cestujeme na dohrávku 22. kola 2. ligy, hráči FK Železiarne Podbrezová sa o 16:00 predstavia na pôde FC ŠTK 1914 Šamorín.

Stretnutie sa malo pôvodne hrať v nedeľu 27. marca, avšak kvôli reprezentačným povinnostiam viacerých našich hráčov bolo preložené. Zverenci trénera Romana Skuhravého využili pauzu na prípravný duel proti Seredi, ktorý sme vyhrali 3:1 a v piatok „Železiari“ zaknihovali ešte dôležitejšiu výhru nad Púchovom (4:0). Tá znamená, že na čele tabuľky máme náskok už šiestich bodov pred druhou Duklou. Sériu bez prehry sme natiahli už na trinásť stretnutí.

Posledných šesť ligových zápasov sme navyše vyhrali. V Šamoríne môžeme túto šnúru natiahnuť, ale predĺžiť budeme môcť takisto jednu historickú bilanciu.

Vzájomné stretnutia proti Šamorínu totiž hovoria jasne v náš prospech. Prehru proti tímu z južného Slovenska by sme hľadali v historických zápisoch veľmi dlho. V aktuálnom ročníku sme doma vyhrali presvedčivo 3:0. Predošlé dve sezóny v druhej lige priniesli tri vzájomné merania síl. Dvakrát sme vyhrali, raz remizovali. Raz sa zrodila remíza 1:1, keď náš gól strieľal Michal Breznanik a v bránke debutoval Adam Danko, stal sa najmladším gólmanom, ktorý nastúpil za áčko Podbrezovej.

Počas účinkovania „Železiarov“ vo Fortuna lige sme proti Šamorínu nehrali, no predtým v dvoch ročníkoch, kedy sme spolu hrali nižšiu súťaž, vyhrali Podbrezovčania päť zo šiestich stretnutí, pričom nám Šamorín nestrelil ani jeden gól. Skóre z týchto zápolení je 10:0.

To znamená, že z posledných desiatich zápasov proti Šamorínu sme vyhrali osemkrát a dva razy remizovali, pričom sme inkasovali iba raz. Presadiť sa dokázal Martin Rymarenko pri spomínanej remíze 1:1 v závere ročníka 2021/22. Podbrezová v týchto desiatich dueloch strelila 17 presných zásahov. O tri góly sa postaral Blažej Vaščák, dva vsietili Hector Tubonemi a Michal Breznanik. Z aktuálneho kádra sa presadil ešte Roland Galčík.

Šamorín je na deviatej pozícii, vyhral deväť zápasov a získal 30 bodov pri vyrovnanom skóre 33:32. Naposledy remizoval v Košiciach 0:0, predtým nestačil na Duklu a Skalicu. Na jar sa zatiaľ tešil z výhry iba nad Rohožníkom. V tíme sa nachádzajú aj naši bývalí hráči Juraj Pančík či Aldo Baéz.

Priamy prenos zo stretnutia v Šamoríne, ktoré začína o 16:00, môžete sledovať prostredníctvom Futbalnet TV na priloženom streame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *