PREVIEW: V Skalici chceme úspešne ukončiť rok 2023

Futbalisti Podbrezovej odohrajú svoj posledný zápas kalendárneho roka 2023 v piatok proti Skalici. Stretnutie má výkop o 17:30 a naživo ho vysiela Nova Sport aj Voyo.

Proti Skalici sme v najvyššej súťaži odohrali celkovo šesť stretnutí a bilancia je nesmierne vyrovnaná, keďže oba celky dvakrát zvíťazili a dva razy sa zrodila aj remíza.

Prvá výhra prišla hneď v úvodnom meraní síl počas ročníka 2015/16, kedy to skončilo 0:0. Následne sme po góloch Rendlu, Kochana a Pančíka zvíťazili 3:0, ale potom prehrali 1:2, keď sa trafil Kostelný.

Minulá sezóna 2022/23 priniesla dve vzájomné bitky. Po remíze 1:1 zo Skalice, keď červenú kartu videl Grendel a Kuzma premenil penaltu prišla naša domáca prehra 0:2. Počas úvodného duelu aktuálneho ročníka rozhodol Bakaľa, vylúčený bol Vlasko.

Počas troch rokov v 2. lige sme spolu odohrali sedem zápasov, štyri sme vyhrali a tri prehrali. Pamätné sú hlavne dve vystúpenia. V septembri 2020 sme v Skalici vyhrali po prestrelke 4:3, hetrikom sa blysol Roland Galčík a jeden zásah pridal Daniel Pavúk.

Jeden zo zápasov, na ktorý budú hráči aj fanúšikovia ešte dlho spomínať sa hral v Zelpo Arene v marci 2021. Hostili sme nášho najbližšieho súpera zo Skalice, ktorý išiel rýchlo do vedenia. Jozef Špyrka pred prestávkou vyrovnal.

Po zmene strán sa však z ideálneho futbalového počasia stala kalamita, začalo výrazne snežiť a veľmi rýchlo ihrisko zasypala biela hmota. Počas zápasu museli usporiadatelia odkrývať aspoň čiary. Prinieslo nám to ale šťastie, nakoľko zásahmi Pajera a Gerebenitsa sme skóre otočili na konečných 3:1 v náš prospech.

Podbrezová absolvovala v najvyššej súťaži doposiaľ 27 piatkových zápasov, z toho štrnásť doma. Desaťkrát sme vyhrali, desaťkrát aj remizovali a v siedmich prípadoch prehrali. Našim najčastejším súperom v daný deň týždňa je Dukla (5), nasleduje Ružomberok (4) a práve proti Skalici sa teraz postavíme štvrtý raz.

Podbrezová odohrá jubilejný desiaty decembrový zápas v najvyššej slovenskej súťaži, prvý proti Skalici a rovnako premiérovo v piatok. Zakaždým sme hrali s iným súperom.

Keď zalovíme v histórii, tak zistíme, že piatky sa darilo Andrejovi Rendlovi, Petrovi Kováčikovi, Christophovi Kabongovi a Endymu Bernadinovi, autorom troch gólov. Mimochodom, aj celkovo prvý duel Podbrezovej v najvyššej súťaži proti Slovanu sa hral v piatok (11.7.2014). Celkovo sa počas piatkov presadilo za „Železiarov“ 26 rôznych strelcov a traja si dali vlastný gól.

V neposlednom rade je tu ešte jeden míľnik. Momentálne má Podbrezová v najvyššej súťaži na konte 69 výhier, najbližšia môže byť jubilejná sedemdesiata.