PREVIEW: V Skalici odohráme prvý súboj nováčikov Fortuna ligy

Piatkovou predohrávkou 5. kola Fortuna ligy medzi MFK Skalica a FK Železiarne Podbrezová začína tohtotýždňový program našej najvyššej súťaže. Priamy prenos vysiela Nova Sport a Voyo.

„Už pred úvodom sezóny sme boli v očakávaní, čo nám úvodné kolá proti najlepším tímom minulej sezóny ukážu. Odohrali sme zaujímavé zápasy, no určite vieme byť pokojnejší a efektívnejší v poslednej 30-tke. Intenzívne pracujeme na súčinnosti a mechanizmoch, určite aj v tomto smere chceme vidieť progres. Čaká nás veľmi pracovitý súper. Skalica doplnila káder viacerými skúsenými hráčmi a je to vidieť na ich hre. My sa však primárne sústredíme na seba a verím, že budeme úspešní,“ hovorí Štefan Markulík, asistent hlavného trénera.

„Železiari“ úspešne zvládli náročný úvod sezóny, v ktorom čelili štyrom najlepším tímom predošlého ročníka. Po výhre nad Slovanom Bratislava (2:1) sme postupne remizovali s Ružomberkom (2:2), Trnavou (1:1) a naposledy doma aj s Dunajskou Stredou (0:0), kedy naozaj chýbalo málo, aby sme ten jeden gólik strelili. Napriek tomu je nula prehier a šesť bodov proti takto kvalitným tímom výbornou vizitkou. Zaručuje nám to aktuálne pekné piate miesto.

Spoločne so Žilinou, Ružomberkom a Dunajskou Stredou sme ešte neprehrali. Momentálne skóre 5:4 hovorí o druhej najlepšej defenzíve Fortuna ligy. Máme tiež piatich rozdielnych strelcov, ktorými sú Samuel Ďatko, Boris Godál, Daniel Pavúk, Peter Kováčik a Moses Cobnan. Brankár Richard Ludha a obranca Marek Bartoš odohrali kompletnú minutáž – 360 minút. Trochu negatívnejšou správou je to, že skúsený obranca Godál nazbieral už tri žlté karty.

Podbrezová a Skalica hrali spoločne vo Fortuna lige zatiaľ iba počas sezóny 2015/16, kedy z toho bola vyrovnaná bilancia pre každý tím – jedna výhra, jedna remíza a jedna prehra. Najskôr sa na Záhorí zrodila bezgólová remíza, následne Zelpo Arena videla našu hladkú výhru 3:0 po zásahoch Andreja Rendlu, Mateja Kochana a Juraja Pančíka, no v treťom dueli sa doma tešili Skaličania z výsledku 2:1. V drese Podbrezovej sa presadil Jaroslav Kostelný.

V rámci predošlého ročníka v 2. lige najskôr Skalica vyhrala u nás 3:1 a potom Podbrezová v Skalici 2:0. Naše góly strieľali Bakaľa, Bartoš a Galčík.

MFK Skalica postúpil do Fortuna ligy z tretieho miesta 2. ligy, vzhľadom na dobre známe okolnosti spred sezóny. Do tímu prišiel nový tréner Juraj Jarábek, dovtedajší kouč Jozef Kostelník zamieril na Liptov. Nováčik prilákal niekoľko veľmi zaujímavých mien ako Peter Čögley, Andrej Fábry, Denis Potoma, Marek Václav, Roman Haša, Ján Vlasko, Igor Šemrinec, Yann Michael Yao, Oliver Podhorin či Jaroslav Mihalík.

Štart do ligovej sezóny priniesol pre Skalicu výhru nad Trenčínom, remízu v Zlatých Moravciach a prehry proti Ružomberku a Slovanu Bratislava. V tabuľke je z toho ôsme miesto so štyrmi bodmi pri skóre 4:7. Raz sa presadili Nagy, Rudzan, Yao a Vlasko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *