PREVIEW: V sobotu cestujeme na horúcu pôdu Skalice

Po výhre nad MFK Dukla Banská Bystrica sa už všetci sústredia na ďalšie dôležité stretnutie. Na pôde MFK Skalica nás nečaká nič jednoduché, ale cestujeme tam s cieľom bodovať.

Podbrezová otvorila jar výborne, keď sme si v Zelpo Arene poradili v derby 2:0 po góloch Rolanda Galčíka a Samuela Ďatka. Na oba prihrávala zimná posila Marek Kuzma. Duklu sme zdolali už tretíkrát v sezóne. Nadviazali sme na výsledky 3:2 z 3. kola 2. ligy a 2:1 v rámci Slovnaft Cupu. Na rad však prichádzajú Skaličania a tým máme čo vracať, keďže na jeseň vo vzájomnom zápolení na našej pôde Záhoráci vyhrali.

Každopádne, v rámci druhej najvyššej súťaže máme za predošlé dva ročníky pozitívnu bilanciu. Zo štyroch duelov sme vyhrali trikrát, raz prehrali. Pamätný je duel s výsledkom 4:3, kedy hattrick strelil Roland Galčík a raz sa presadil Daniel Pavúk. Rovnako tak sme uspeli 3:1 a 1:0. Prehrali sme iba v auguste 2018 výsledkom 1:3.

Pohľad na tabuľku hovorí, že Podbrezová sa nachádza na prvom mieste so ziskom 43 bodov za štrnásť výhier, jednu remízu a tri prehry so skóre 41:14, ide o druhú najlepšiu ofenzívu ligy. Skalica je tretia, má 39 bodov. Vyhrala dvanásť zápasov, trikrát remizovala a tri razy prehrala so skóre 25:8, čo je najlepšia defenzíva súťaže. Na úvod jari Skaličania doma porazili Námestovo (2:0).

„Čaká nás súper, ktorý má fantasticky prepracovanú defenzívu. Je to emočne silné mužstvo hrajúce deväťdesiat minút naplno a je kondične dobre pripravené, takže ten zápas bude o tom, akým spôsobom budeme schopní a ochotní byť presní a pokojní s loptou. Takisto sa musíme vyrovnať súperovi v pracovitosti,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

„Kedykoľvek som proti Skalici hral, stretnutie malo vysoké parametre. Tešíme sa na to. Toto sú zápasy, ktoré chceme hrať. Rozhodovať budú maličkosti,“ pokračuje český lodivod, ktorý vidí rozdiely oproti zápoleniu s Duklou Banská Bystrica.

„Skalica je pripravená lepšie bežecky, to znamená, že má rýchlejších hráčov s jednoduchým prechodom do ofenzívy. Majú výborných futbalistov. Či Šebesta, Nagy alebo Mizerák… Čaká nás naozaj súper, ktorého ja pasujem od začiatku sezóny veľmi vysoko. Pre nás je to ideálna konfrontácia. Momentálne sme v takej situácii, v akej sme chceli byť. Do Skalice môžeme ísť s tým, že ak to zvládneme, tak to bude zaujímavý postupný krôčik k vysnívanému cieľu,“ dodal Skuhravý.

Nič jednoduché nečaká ani brankár Richard Ludha: „Hráme vonku, bude to trochu iné ako proti Banskej Bystrici. Skalica bude nepríjemný súper, majú nebezpečné štandardky, rýchly prechod do útoku a aj defenzívu na vysokej úrovni, keďže dostávajú málo gólov. My tam však chceme vyhrať,“ nechal sa počuť podbrezovský kapitán.

Priamy prenos zo zápasu ponúka Futbalnet TV. Sledovať ho môžete na priloženom Youtube videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *