PREVIEW: V sobotu hostíme Petržalku

V poradí tretí prípravný zápas odohrajú futbalisti FK Železiarne Podbrezová v sobotu o 11:00 v Zelpo Aréne proti mužstvu FC Petržalka.

Zverenci trénera Romana Skuhravého vstúpili do prípravy remízou s Liptovským Mikulášom, keď si strelecký účet v novom pôsobisku otvoril Peter Juritka. Ten sa stal jedným zo strelcov aj v stretnutí na pôde Diviakov, pridali sa k nemu aj Laktionov, Kambi či Smékal, pre všetkých to bol tiež prvý presný zásah. Dva razy sa presadil Yirajang.

Počas uplynulého týždňa nastali aj zmeny v hráčskom kádri, do ktorého pribudli skúsení hráči. Brankár Pavol Bajza má za sebou pôsobenia vo viacerých európskych ligách vrátane talianskej Serie A a obrancu Kristiána Koštrnu, ktorý naposledy hrával za Trnavu, netreba fanúšikom veľmi predstavovať.

Na hosťovanie do Banskej Bystrice odišiel brankár Ivan Rehák a Lekan Okunola bude rok hosťovať v Humennom.

FC Petržalka v minulej sezóne skončila na druhom mieste druhej najvyššej súťaže, čím sa kvalifikovala do baráže o postup do Niké ligy. V úvodnom stretnutí síce Michalovce zdolala (2:1), ale odvetu prehrala (0:2), a tak sa do Niké ligy nedostala. Zatiaľ najvýraznejšou posilou je Peter Mazan z Pohronia.

Program prípravných zápasov:

21.6. FK Železiarne Podbrezová – Tatran Liptovský Mikuláš 1:1

22.6. Dynamo Diviaky – FK Železiarne Podbrezová 1:6

29.6. FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka (13:00)

3.7. FK Železiarne Podbrezová – KFC Komárno (11:00)

6.7. FK Železiarne Podbrezová – Brno

9.7. FK Železiarne Podbrezová – Slovan Liberec (Rakúsko)

12.7. FK Železiarne Podbrezová – Wolfsberger (Rakúsko)

19.7. FK Železiarne Podbrezová – Tatran Prešov

20.7. FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová