PREVIEW: V sobotu odohráme dva zápasy, proti Pohroniu a Trebišovu

V sobotu (26.6.) čaká na FK Železiarne Podbrezová zaujímavý deň, keďže odohráme až dva zápasy. Jeden v Žiari nad Hronom a druhý v Širokom.

Našimi súpermi budú o 10:00 Slavoj Trebišov a o 18:00 FK Pohronie. Tento duel sa bude hrať v spomínanej dedinke Široké. Zverenci trénera Romana Skuhravého sa rozdelia na „dva tímy“, aby náš lodivod videl všetkých hráčov v závere úvodnej časti prípravného obdobia: „Od začiatku sme to mali naplánované tak, že blok prvých 16-17 dní chceme ukončiť dvomi zápasmi v jeden deň, aby sme videli všetkých hráčov. Samozrejme, bavíme sa s hráčmi o tom, že chceme uspieť v každom stretnutí, čiže rozdelíme zaťaženie a po týchto zápasoch sa hráčsky káder ustáli okolo dvadsiatky, s ktorou budeme počítať do začiatku sezóny. Nechcem povedať, že uzavrieme káder, pretože sa to bude stále prelínať s tímom U19. Rozdelíme to na dva tímy, jeden pôjde hrať proti Pohroniu a druhý proti Trebišovu. Vezmeme ešte mladých hráčov, aby sme mali 2-3 na prestriedanie, nakoľko s nami trénujú a majú strašne zaujímavý potenciál. To je náš spôsob premýšľania a na tom nebudeme nič meniť,“ vysvetlil Roman Skuhravý.

Doposiaľ sme v príprave odohrali dva zápasy. „Železiari“ najskôr v prestrelke tesne nestačili na MŠK Žilina a podľahli 3:4 po dvoch góloch Jozefa Špyrku a jednom od Rolanda Galčíka. Počas týždňa sme ale v Zelpo Arene porazili FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:1, keď sa presadili Daniel Pavúk, Michal Breznanik a Jozef Špyrka. Ten je s tromi gólmi zatiaľ najlepším strelcom tímu z Horehronia.

„Podľa mňa bol prvý polčas z našej strany vo väčšej pohode. Častejšie sme držali loptu, menej sme ju strácali. Dali sme dva góly po pekných akciách. V druhom polčase sme sa snažili hrať a tvoriť, čo je najpodstatnejšie. Niekedy nám to nevyšlo, z toho prišli pološance Moraviec, ale nakoniec sme dali ešte jeden gól. Ten inkasovaný zásah trochu mrzí, ale nevadí, je to príprava. Všetci chalani sme toho mali dosť. To však nie je výhovorka. Ide sa ďalej, pokračujeme v práci,“ hodnotil brankár Richard Ludha.

Ani jeden z dvojice Pohronie a Trebišov pre Podbrezovú nie je neznámou. Proti Trebišovu sme hrali napríklad aj v minulej sezóne 2. ligy. Vo vzájomných stretnutiach dokázali Podbrezovčania najskôr vyhrať 2:0 a následne sme remizovali 3:3. Tím zo Žiaru nad Hronom je našim prakticky pravidelným súperom v prípravných obdobiach, posledný súťažný duel sme medzi sebou odohrali ale ešte počas ročníka 2013/14, kedy sme postúpili do najvyššej súťaže aj po výhrach 6:1 a 2:1.

Od posledného stretnutia FK Železiarne Podbrezová oficiálne potvrdil, že Vladimír Barbora sa stal našim kmeňovým hráčom, zatiaľ čo do Pohronia odišiel stopér Adam Pajer, ktorý proti nám teoreticky v sobotu môže nastúpiť. Okrem iného sme vydali prvú časť Podcastu, ktorej hosťom bol Marek Kristián Bartoš. Podcast bude vychádzať každé dva týždne, jeho hosťami nebudú len hráči, ale aj členovia realizačného tímu ľudia zvnútra klubu, ktorí prezradia určite množstvo zaujímavostí.

Ďalší program prípravných zápasov:

26.6. FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová

26.6. FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov (zápas so odohrá v Širokom)

3.7. MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová (zápas so odohrá v Širokom)

10.7. ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová

17.7. FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka

24.7. 01. kolo II. Ligy 2021/2022

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *