PREVIEW: Do Zelpo Areny príde v rámci Slovnaft Cupu MFK Dukla Banská Bystrica

V stredu o 15:30 sa v rámci 3. kola Slovnaft Cupu predstavíme v Zelpo Arene proti MFK Dukla Banská Bystrica. Priamy prenos vysiela Futbalnet TV.

V tejto sezóne sme už proti tímu z neďalekého krajského mesta raz hrali. Bolo to v 3. kole druhej najvyššej súťaže, kedy Podbrezová dokázala vyhrať 3:2. Do vedenia nás poslal už v tretej minúte Roland Galčík a aj keď Šulc s Hanesom skóre otočili, tak vyrovnať dokázal po polhodine hry Daniel Pavúk a hrdinom sa stal obranca Marek Bartoš, víťazný presný zásah vsietil zo štandardnej situácie.

Naposledy však „Železiari“ prehrali na domácom trávniku proti Komárnu (2:3) a ukončili sériu piatich súťažných a štyroch ligových víťazstiev v rade, ktorej súčasťou boli aj tri čisté kontá po seba. V piatok mali hostia náskok už 3:0. V závere sa ešte dvakrát presadil Daniel Pavúk, vyrovnanie bohužiaľ neprišlo. V tabuľke sme tak klesli na štvrté miesto. Práve spomínaný Pavúk je s piatimi gólmi našim najlepším strelcom v rámci ligy, jeden zásah pridal v Slovnaft Cupe na ihrisku Bánoviec, kde sme v 2. kole Slovnaft Cupu vyhrali jasne 6:0. Hattrick strelil Ivan Timoshenko, presadili sa ešte Samuel Ďatko a Mikuláš Bakaľa.

„K zápasu pristúpime ako ku každému inému. Chceme zvíťaziť a opäť sa naladiť po prehre v lige na víťaznú ligu. Proti Dukle sme už v tejto sezóne hrali, bude to ťažký zápas. Nie nadarmo sú tam, kde sú. Majú dobrú formu, ale je v našich silách, aby sme to stretnutie zvládli a išli v pohári ďalej. K zápasu proti Komárnu sme si niečo povedali. Verím, že veci, ktoré nefungovali, odstránime a budeme pevnejší vzadu, efektívnejší vpredu. Kalendár je síce nabitý, no stále trénujeme naplno. Máme dosť široký káder, aby sme záťaž dokázali rozložiť,“ hovorí pred stretnutím Erik Grendel.

MFK Dukla Banská Bystrica v 2. kole Slovnaft Cupu vyhral na ihrisku FK Jesenské tiež hladko 3:0, dvakrát sa presadil David Depetris a raz Lukáš Kojnok. Po uplynulom víkende sa zverenci trénera Stanislava Vargu posunuli na prvé miesto 2. ligy, kde majú 20 bodov. Dukla vyhrala v lige štyrikrát po sebe, z posledných šiestich duelov až päťkrát. Jedinú prehru si pripísala práve v spomínanom dueli proti Podbrezovej. Najlepší strelec Róbert Polievka je so šiestimi gólmi zároveň aj najlepším strelcom súťaže.

O súperovi v ďalšom kole Slovnaft Cup pre víťaza zápasu FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica, rozhodne žreb. Ak bude skóre po riadnom hracom čase vyrovnané, na rad prídu penalty. Predĺženia sa nehrá.

Priamy prenos môžete sledovať cez Futbalnet TV na priloženom linku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *