PREVIEW: V stredu odohráme 4. kolo Slovnaft Cupu proti Prešovu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú v stredu o 14:30 stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu proti 1. FC Tatran Prešov. Duel sa uskutoční na štadióne v Ličartovciach, vysielajú ho JOJ Šport a Niké TV.

Zverenci trénera Romana Skuhravého po troch ligových prehrách porazili doma Spartak Trnava po herne dominantnom výkone výsledkom 3:1. Dvakrát sa trafil Moses Cobnan, ktorý je v aktuálnom ročníku so šiestimi gólmi našim najlepším strelcom vo Fortuna lige. Celkovo sa presadil jedenásťkrát, nakoľko zvyšných päť zásahov zaznamenal v Slovnaft Cupe v jednom stretnutí proti Popradu.

Podbrezová začínala cestu pohárovou súťažou počas aktuálneho ročníka v 2. kole, kde sme vyhrali nad Tvrdošínom (4:0) po góloch Pavúka Cobnana, Grendela a Kuzmu. Rovnakým výsledkom skončil duel 3. kola v Poprade, o všetky zásahy sa postaral nigérijský mladík Moses Cobnan.

„Som veľmi rád, že sa Tatran po náročnom období stabilizoval a verím, že čo najskôr bude súčasťou najvyššej súťaže, pretože tam rozhodne patrí. Vstup do súťaže síce nemali ideálny, ale momentálne majú slušnú formu, výbornú organizáciu hry v defenzíve a šikovných kontrových hráčov. Chceme sa však presadiť našou hrou, byť absolútne koncentrovaní, mať aktívny pohyb s loptou a udržať plynulosť hry. Cieľom je postup do ďalšieho kola,“ hovorí asistent hlavného trénera Štefan Markulík.

V minulosezónnej edícii Slovnaft Cupu porazili Podbrezovčania v 2. kole Bánovce po výsledku 6:0, následne prešli aj cez Duklu Banská Bystrica (2:1) a naša cesta skončila v 4. kole proti neskoršiemu víťazovi súťaže. Na FC Spartak Trnava sme v Zelpo Arene herne mali, ale po remíze 2:2 sa šťastie v penaltách priklonilo na stranu súpera.

„Železiari“ v pohárovej súťaži zaznamenali svoj najlepší výsledok v sezóne 2001/02, kedy dokráčali až do semifinále.

Tatran Prešov sa nachádza ako nováčik na prvom mieste 2. ligy a so ziskom 27 bodov je vo výbornej forme, takže nás na východe republiky nečaká nič jednoduché. Doposiaľ vyhral deväť zápasov, neremizoval a trikrát prehral pri skóre 22:10, čo je druhá najlepšia ofenzíva a úplne najlepšia defenzíva v súťaži.

Ak zrátame ligu i Slovnaft Cup, tak Prešov vyhral 10-krát po sebe, čo je veľmi pekná séria. Nebezpečný je hlavne deväťgólový útočník Jozef Dolný, raz sa presadil aj v pohári, kde Tatran vyhral v 2. kole proti MFK Spartak Medzev (2:1) a v 3. kole zdolal FK Kechnce (3:2).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *