PREVIEW: V stredu príde do Zelpo Arény Komárno

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odohrajú ďalší prípravný zápas už v stredu o 13:00 v Zelpo Aréne, ich súperom bude KFC Komárno, ktoré je nováčikom Niké ligy.

Zverencov trénera Romana Skuhravého čaká „anglický týždeň“, pretože za štyri dni nastúpia dvakrát. Najskôr proti Komárnu a v sobotu sa v Podbrezovej predstaví Zbrojovka Brno. „Železiari“ zatiaľ v príprave nastúpili trikrát, na konte majú po jednej výhre, remíze a prehre.

Komárno prvýkrát v histórii postúpilo do najvyššej slovenskej súťaže a bude sa snažiť uhrať čo najlepšie umiestnenie v tabuľke. Jeho hlavným trénerom je dobre známy Mikuláš Radványi, ktorý svojho času pôsobil aj na Horehroní. Na hosťovanie z Podbrezovej práve do tohto tímu zamieril stredopoliar Jozef Špyrka.

Oporou v bráne pri postupe bol Filip Dlubáč, ďalší náš bývalý hráč. Najznámejším menom v kádri je určite bývalý reprezentant Jakub Sylvestr, pričom počas leta do kádra pribudli aj Róbert Pillár, Tobiás Diviš, Jakub Trefil, Matúš Chropovský, Gergő Nagy či Viktor Sliacky,

Program prípravných zápasov:

21.6. FK Železiarne Podbrezová – Tatran Liptovský Mikuláš 1:1

22.6. Dynamo Diviaky – FK Železiarne Podbrezová 1:6

29.6. FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 0:3

3.7. FK Železiarne Podbrezová – KFC Komárno (13:00)

6.7. FK Železiarne Podbrezová – Brno (11:00)

9.7. FK Železiarne Podbrezová – Slavia Praha (Rakúsko)

12.7. FK Železiarne Podbrezová – Wolfsberger (Rakúsko)

19.7. FK Železiarne Podbrezová – Tatran Prešov

20.7. FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová