PREVIEW: V Trnave nás čaká úvodné semifinále Slovnaft Cupu

Nabitý program zápasov po reprezentačnej prestávke sme otvorili na pôde Slovana Bratislava a v stredu nasleduje ďalšie stretnutie, tentoraz na hráčov Podbrezovej čaká úvodný duel semifinále Slovnaft Cupu proti Spartaku Trnavu. Priamy prenos môžete v stredu o 15:30 sledovať na JOJ Šport.

V doterajšom priebehu pohárovej súťaže dokázali zverenci trénera Romana Skuhravého vyradiť Tatran Čierny Balog (12:0), Hamšík Academy Banská Bystrica (4:1), Slavoj Trebišov (9:0), Zlaté Moravce (3:1) a Slovan Bratislava (3:1), čo znamená, že s celkovým počtom 31 gólov máme najlepšiu ofenzívu spomedzi všetkých účastníkov.

Priemerne „Železiari“ skórujú za 90 minút viac ako šesť gólov. Pôsobenie v Slovnaft Cupe si užíva brankár Adam Danko. Mladík dostal šancu vo všetkých štyroch dueloch, pričom dvakrát udržal čisté konto a iba tri razy inkasoval.

Podbrezová postúpila do semifinále Slovenského pohára druhýkrát v histórii. Naposledy sa to podarilo počas sezóny 2000/01, keď sme medzi štyrmi najlepšími nestačili na Inter Bratislava (0:2, 0:0). Druhú dvojicu tvoria ŠK Odeva Lipany a MFK Ružomberok. Finále sa odohrá 1. mája 2024 v Košiciach.