PREVIEW: V zápase lídrov druhých líg nás preverí FC Zbrojovka Brno

Sústredenie v českom Uherskom Brode zavŕšia futbalisti FK Železiarne Podbrezová prípravným zápasom proti FC Zbrojovka Brno.

Klub s bohatou históriou bol založený v roku 1913 a v roku 1978 sa stal majstrom Československa. Ešte predtým došiel v jednom prípade až do štvrťfinále Pohára víťazov pohárov. Vo štvrťfinále si Brno zahralo aj Pohár UEFA a v už takisto neexistujúcom Intertoto Cupe počas sezóny 2002/03 došla Zbrojovka až do semifinále, kde bol nad sily neskorší víťaz Villarreal. V minulom ročníku však Brno vypadlo z najvyššej českej ligy, no momentálne je na najlepšej ceste naspäť, keďže po jeseni kraľuje druhej lige.

Po šestnástich stretnutiach vlastnia zverenci trénera Richarda Dostáleka už 38 bodov za dvanásť výhier, dve remízy a rovnako dve prehry pri skóre 32:15, čo je najlepšia ofenzíva a aj defenzíva súťaže. Najlepší strelec – Jakub Řezníček, ktorý si s Viktoriou Plzeň zahral aj skupinovú fázu Ligy majstrov, strelil desať gólov. V aktuálnom kádri sú takmer samí Česi, výnimku tvoria iba traja slovenskí legionári – Adrián Čermák, Damián Bariš a Peter Štepanovský.

Brno v zimnej príprave odohralo už šesť zápasov. Postupne boli jeho súpermi Zlín (3:3), Viktoria Plzeň (1:1), Vyškov (3:1), AS Trenčín (1:3), Sigma Olomouc (1:2) a naposledy Dukla Banská Bystrica (3:2). Keďže druhá liga u našich susedov štartuje až 4. marca, tak dovtedy odohrá Zbrojovka ešte dva duely proti Petržalke a Opave.

Pre Podbrezovú bude Brno predposlednou previerkou pred štartom 2. ligy. Generálka nás čaká o týždeň v piatok (18.2. o 18:00) proti 1. FC Tatran Prešov. Zverenci trénera Romana Skuhravého sú od pondelka na sústredení v Uherskom Brode, kde sa aj duel s Brnom bude hrať.

„Sústredenie zatiaľ hodnotím na výbornú. Podmienky tu máme ideálne. Výborná strava, kvalitná regenerácia a ihrisko hneď pri ubytovaní, takže nám tu nič nechýba. Tréningy prebiehajú väčšinou hernou formou, takmer každé cvičenie je s loptou, z čoho vyplýva, že toho behania je už menej a pomaly sa pripravujeme na ligu. Pozitívom je, že sa nikto nezranil a dúfam, že to tak ostane aj po sobote,“ hovorí Matej Oravec.

Na duel s Brnom sa tréner Roman Skuhravý veľmi teší: „Primárne som zvedavý na porovnanie slovenskej a českej druhej ligy. Je to dôležité aj z toho hľadiska, že je to ostrá konfrontácia s kvalitným tímom, ktorý má ligové parametre, preverí nás od A po Z vo všetkých aspektoch a takisto to bude predposledný prípravný zápas pred štartom jarnej časti. Brno je podobný súper ako Dukla alebo Skalica. Chceme pracovať na veciach, ktoré sme napríklad proti Žiline pod tlakom mohli riešiť lepšie a pokojnejšie. Budeme sa sústrediť na presnosť, aby sme vo finálnej fáze boli presnejší, čo je cieľ celého sústredenia. Chceme to vygradovať v stretnutí s Brnom.“

Priamy prenos zo zápasu bude možné sledovať na priloženom linku. Kliknutím na video vás to prehodí na Youtube, kde môžete stretnutie bez problémov sledovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *