PREVIEW: Za dva dni odohráme dva zápasy, proti Slovanu a Humennému

Po necelom týždni sa znova predstavíme v prípravnom stretnutí. Teraz nás za dva dni čakajú dokonca dva. V piatok o 13:00 si zmeriame sily s majstrovským Slovanom Bratislava, o necelých 24 hodín neskôr nás čaká Humenné.

Pôjde o druhý a tretí prípravný zápas zverencov trénera Romana Skuhravého: „Máme pred sebou druhé stretnutie s absolútnou špičkou slovenského futbalu. Pre nás je to v tejto fáze veľmi zaujímavý zápas jednak vo veľhlasnosti súpera a takisto čo sa týka kvality jeho kádru. Pre Slovan pôjde o prvý prípravný zápas a pre nás je pocta, že si vybral nás. Chceme samozrejme vidieť ako proti takémuto súperovi bude fungovať hra a zlepšiť veci zo stretnutia proti Žiliny,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

Dve merania síl v rozmedzí kvázi 24 hodín znamenajú aj to, že šancu dostanú všetci zdraví hráči: „Zostava na Slovan bude iná ako proti Žiline, aby to vyťaženie bolo pre všetkých rovnaké s tým, že v sobotu hráme s Humenným, takže to podelíme a verím, že to bude prospešné pre všetkých. Trápi ma však viacero menších zranení spôsobených tvrdým terénom, sme teda trochu oklieštení, ale postavíme dve rôzne jedenástky. Chceme vidieť viacerých hráčov, pomôžeme si mladíkmi, ktorí vyzerajú dobre a tvrdo trénujú,“ doplnil český kouč.

V prvom prípravnom stretnutí sme porazili MŠK Žilina (2:1) po góloch Samuela Ďatka a Petra Kováčika. Práve k „šošonom“ sa po prestupe pripojil Roland Galčík. Talentovaný ofenzívny hráč odletel s tímom v stredu na sústredenie do Dubaja, po ktorom sa vráti do Podbrezovej v rámci hosťovania a celú jarnú časť strávi v Zelpo Arene.

Priamy prenos zápasu proti ŠK Slovan Bratislava vysiela´ náš súper na svojom youtubeovom kanáli.

ŠK Slovan Bratislava

„Belasí“ sa po jesennej časti nachádzajú na čele tabuľky Fortuna ligy. So ziskom 46 bodov majú náskok štyroch pred Trnavou. Vyhrali 14 zápasov a prehrali len raz, čo sú najlepšie čísla súťaže pri skóre 43:13. Ide o najvyšší počet strelených a druhý najnižší počet inkasovaných gólov. Slovan ako majster Slovenska z posledných troch sezón minulý kalendárny rok hral predkolá Ligy majstrov, Európskej ligy a nakoniec skupinovú fázu Konferenčnej ligy, kde obsadil tretie miesto za FC Kodaň a PAOK Solún. Najlepší strelec Ezekiel Henty strelil v lige deväť gólov, celkovo ich zaznamenal pätnásť. Pre Slovan bude zápas s nami prvým v zimnej príprave, následne cestuje na sústredenie do Dubaja.

FK Humenné

Tím z východu republiky prežil úspešnú jesennú časť. Ako nováčik sa drží na popredných priečkach druhej najvyššej súťaže. Hneď v prvom kole sme to pocítili aj my a prehrali v Humennom 0:1. Túto porážku sme však protivníkovi vrátili v poslednom jesennom zápase, v Zelpo Arene zverenci trénera Romana Skuhravého vyhrali jasne 3:0. Humenné sa nachádza na piatom mieste so ziskom 34 bodov, na nás stráca šesť. Zaujímavé je, že za pätnásť zápasov inkasovalo iba šesť gólov, lenže v posledných dvoch dueloch podľahlo nám aj Košiciam zhodne 0:3, takže dokopy inkasoval gólman Slávik dvanásť presných zásahov. Devätnásť strelených gólov je siedmy najnižší počin v 2. lige.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *