PREVIEW: Zápas mesiaca je tu, do Podbrezovej príde Slovan

Už len niekoľko hodín nás delí od futbalového sviatku na Horehroní. V sobotu o 20:30 príde do Zelpo Areny majstrovský ŠK Slovan Bratislava, proti ktorému začneme náš návrat medzi elitu.

FK Železiarne Podbrezová v minulej sezóne 2021/22 jednoznačne ovládol 2. ligu a so 74 bodmi ju vyhral. Po troch rokoch mimo najvyššej súťaže sme naspäť. Naposledy sme hrali Fortuna ligu v ročníku 2018/19, kedy „Železiari“ po piatich ročníkoch vypadli. Najúspešnejšia bola sezóna 2016/17, pod vedením trénera Mareka Fabuľu sme takmer dokráčali až do pohárovej Európy, napokon skončili v tabuľke na piatom mieste.

Teraz načíname novú kapitolu. Lodivod Roman Skuhravý bude počítať prakticky s rovnakým kádrom, s akým z nižšej súťaže postúpil. Z kľúčových hráčov ho opustil iba Roland Galčík, šikovný mladík posilnil MŠK Žilina. V Zelpo Arene ho má nahradiť Cobnan Moses David, 20-ročný ofenzívny Nigérijčan, ktorý prišiel na prestup z ŠKF Sereď.

„Videl som všetky zápasy Slovana, ktoré niečo určovali. To znamená v príprave stretnutia proti Dunajskej Strede a Plzni a samozrejme dva zápasy v kvalifikácii Ligy majstrov. Gratulujem Slovanu k postupu. Myslím si, že to bol pre nich dôležitý krok,“ hovorí hlavný tréner Roman Skuhravý.

„Čo bude na Slovan platiť uvidíme až v zápase. Celú prípravu nám išlo o to, aby sme sa prichystali. Slovan je pre nás veľký favorit a obrovská výzva. My jednoznačne chceme podať čo najlepší výkon, fyzicky, mentálne i herne. Ak sa nám to podarí a ja verím, že sa to podarí, tak informácie, ktoré z tohto stretnutia získame sú pre nás veľmi cenné,“ pokračuje český lodivod.

„Ja dúfam, že to bude krásny zápas. Ja som sa naučil emočné veci dostávať von z hlavy, takže ja sa chystám ako na štandardný zápas, ale som rád, že začína súťaž. Každý chce hrať o niečo, bude tam emócia, vášeň. Vnímam to, čo tento zápas znamená pre región. Presne toto sme chceli pre ľudí urobiť. Stretnutie so Slovanom je pre nás dôležité aj v tom, že si chceme uchovať priazeň fanúšikov. Fanúšikovia ti odpustia veľa vecí, ale nikdy ti neodpustia málo pracovitosti, záujmu a zaujatosti. To je náš cieľ do zápasu. Ten level, ktorý nás čaká, nás zvliekne donaha po všetkých stránkach,“ uvedomuje si Skuhravý.

„Prajem si, aby bola skvelá atmosféra, aby sa stále niečo dialo a aby tímy museli zo seba dostať čo najviac. To je v tejto chvíli vec, ktorá môže hrať v náš prospech. Ak bude atmosféra elektrizujúca, tak je to preto, že sa na tom stretnutí niečo deje. Fanúšikovia vám to hneď dajú najavo,“ dodáva náš hlavný tréner.

Novými tvárami v našom mužstve sú aj srbský záložník Mirsad Miraljemović (Partizan Belehrad), krídelník Andy Masaryk (Slovan Bratislava) a útočník Adam Horvat (DAC Dunajská Streda). V štádiu riešenia sa nachádzajú mladí Ghančania – Mohamed Sad a Derrick Bonsu.

Podbrezová a Slovan odohrali počas piatich rokoch spoločného spolunažívania vo Fortuna lige celkovo trinásť zápasov. Vyhrať sme dokázali dvakrát. Najskôr v ročníku 2014/15, teda už pri premiére medzi elitou, keď na domácej pôde strelil jediný presný zásah počas piatej minúty Pablo Podio.

Druhýkrát sa to takisto podarilo pred našimi fanúšikmi. Sezónu 2016/17 si zapamätáme i vďaka zásahom Pavla Šafranka a Michala Breznanika. Tí zariadili víťazstvo nad „belasými“ v rámci 3. kola v pomere 2:0. Počas spomínaných trinástich duelov strelil v našom drese Slovanu viac ako jeden gól argentínsky záložník Podio, postaral sa o dva.

Vzhľadom na očakávaný vyšší počet divákov v Zelpo Arene počas sobotného zápasu 1. kola Fortuna ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a ŠK Slovan Bratislava žiadame návštevníkov, aby rešpektovali nasledovné informácie.

  • Prosíme divákov, aby prišli do Zelpo Areny v dostatočnom predstihu, aby sa vyhli možným zdržaniam, keďže očakávame vyšší počet návštevníkov zápasu
  • Parkovať sa bude dať na troch hlavných parkoviskách – pri personálnom oddelení ŽP/pred vstupom do Železiarní Podbrezová, pri vlakovej stanici a v areáli Základnej školy Kláry Jarunkovej
  • Parkovanie na parkovisku za veľkou tribúnou bude výrazne obmedzené, nahor budú pustení iba partneri, zástupcovia televízie, polícia a obmedzený počet držiteľov strieborných permanentiek, nakoľko sa na toto parkovisko všetci nezmestia
  • Keď bude parkovisko za veľkou tribúnou plné, ďalšie autá budú bez výnimky otáčané naspäť
  • FK Železiarne Podbrezová zabezpečilo dopravu od personálneho oddelenia, autobus, ktorý vyvezie divákov až do Zelpo Areny, pôjde v časoch 19:30, 19:50 a 20:10, zástavku bude mať aj pri železničnej stanici
  • predpredaj vstupeniek sa uskutoční vo štvrtok (14.7.) a v piatok (15.7.) od 14:30 do 16:00 v priestoroch Zelpo Areny
  • Lístky v deň zápasu sa budú predávať dve hodiny pred začiatkom stretnutia
  • Lístok v hodnote 0€ si musia prevziať aj deti do 15 rokov a ŤZP
  • Fanshop sa bude nachádzať pri vstupe do Zelpo Areny, vedľa turniketov

Juraj Kucka kupuje 500 lístkov na zápas Podbrezovej proti Slovanu.

Vzišlo to z výzvy, ktorá bude uverejnená na instagramovom profile Fortuna ligy. Náš futbalista Matej Oravec na videu povedal, že ak bude vypredané, každému zaplatí pivo, na čo Kuco reagoval, že kúpi lístky, aby sa tak stalo. Teraz svoj sľub dodržal a kupuje 500 lístkov.

„Na Instagrame Fortuna ligy prebehla výzva aj s Matejom Oravcom z Podbrezovej, kde som spomínal, že kúpim na tento zápas asi 500 lístkov. Rozhodol som sa to splniť a zabezpečím 500 vstupeniek. Budú k dispozícii na pokladniciach v Podbrezovej. Rozdelím ich tak, aby bol dostatočný počet pre fanúšikov Slovana a takisto pre domácich. Verím, že ich všetky využijete a štadión bude plný, aby aj Matej Oravec mohol splniť svoju výzvu, ktorú povedal. Vstupenky si vyzdvihnete na pokladniciach, verím, že si tento zápas všetci spoločne užijeme,“ povedal Juraj Kucka.

Lístky budú na pokladni. Rozdelili sa pre fanúšikov Slovana a Podbrezovej. Kto skôr príde, ten berie.

Fanshop

Hodinu a pol pred zápasom medzi FK Železiarne Podbrezová a ŠK Slovan Bratislava otvárame aj náš fanshop.

Nájdete ho pri vstupe do Zelpo Areny, hneď pri turniketoch. Môžete si zakúpiť oblečenie aj menšie suveníry s potlačou FK Železiarne Podbrezová ako parádne mikiny, krásne polokošele a tričká, šiltovky, rúška, vankúše, šiltovky, zástavky, šatky, voňavé stromčeky, kľúčenky či perá.

Doskladnili sme aj šály, takže budete mať znova možnosť zakúpiť si tento tradičný futbalový suvenír.

Tešíme sa na vás!

Náš fanshop funguje vďaka spolupráci s A4ka, na ich stránke www.fanzone.sk si môžete zakúpiť aj produkty s našim logom, priamy odkaz pre túto sekciu nájdete na priloženom linku TU.

Tombola

Aj v novej sezóne budeme každý zápas mať tradičnú tombolu. Ceny do súťaže venuje obchod KUTIL Jaroma Brezno.

#30TISICOVKA už v sobotu v Zelpo Arene

Je tu jubilejná 30. sezóna ligy. V sezóne 2022/2023 sa môžete zapojiť do #30TISICOVKA. Opäť platí, že súťaž sa koná počas polčasových prestávok zápasov Fortuna ligy – v 1. kole to bude u nás na stretnutí FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava

Registrovať do súťaže sa môžete na priloženom linku a možno práve vy budete vybraný do súťaže #30TISICOVKA: https://www.fortunaliga.sk/30tisicovka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *