PREVIEW: Železiari odcestovali do Linzu

Zajtra o 13:00 a 15:00 nastúpia naši Železiari na dva prípravné zápasy proti kvalitnému súperovi LASK Linz. Aktuálne tretí najlepší tím rakúskej Bundesligy bol v jesennej časti účastníkom skupinovej fázy Európskej ligy, kde zvádzal súboje aj s Liverpoolom a nepochybne dokonale preverí pripravenosť zverencov Romana Skuhravého na náročnú jarnú časť Niké ligy.

Pre Linz, ktorý v tabuľke stráca sedem bodov na vedúci Salzburg, to bude generálka na pohárový súboj, práve s týmto súperom. Môžeme teda očakávať, že sa proti nám postaví to najlepšie, čo súper v zostave má.

S Linzom sme odohrali prípravný zápas už počas októbrovej reprezentačnej prestávky. Súboj skončil remízou 1:1 a o remízový presný zásah sa postaral hlavičkou Marek Bartoš.

LASK Linz – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:1)
Góly: 16. Balić – 32. Bartoš

Štefan Markulík, asistent trénera: „Sme radi, že sa po krátkom čase môžme opäť konfrontovať s tak kvalitným súperom. V Rakúsku odohráme dva po sebe idúce zápasy, teda cestujeme v širšom zložení. Pre náš mladý tím to bude veľká skúsenosť, o to viac sa na súpera tešíme.“

Železiari odcestovali do Rakúska už dnes predpoludním. Dvojzápas bude vyvrcholením náročnej fázy zimnej prípravy, v ktorom boli hráči vystavení vyššej záťaži, ako tomu býva počas rozbehnutej sezóny. V nasledujúcom období už budú naplno „ladiť“ formu na jarnú časť Niké ligy. „Samozrejme primárne všetko smerujeme k tomu, aby sme čo najlepšie boli pripravení na úvodné jarné kolá“, doplnil Štefan Markulík.