Prichádza k nám krídelník z dánskeho FC Nordsjaelland

Novým členom nášho tímu je 20 ročný Moussa Baba Sangare

Do jarnej časti Fortuna ligy nastúpime s ďalšou posilou v našich radoch. Ľavý krídelník Moussa Baba Sangare, pôvodom z Pobrežia Slonoviny, k nám prichádza z dánskeho klubu FC Nordsjaelland. Mladík, ktorý vo februári oslávi 21. narodeniny sa už stihol ukázať aj v prípravnom zápase proti MŠK Žilina, ktorý sa odohral v stredu na Štadióne pod Dubňom. V tomto zápase sa Moussa Sangare dva krát zapísal do listiny strelcov a pomohol k víťazstvu 2:3 na pôde Žiliny.

„Som rád, že som sa mohol trochu v Žiline ukázať, aj že sa mi podarilo skórovať. V tíme sa mi zatiaľ veľmi páči“, krátko okomentoval svoje prvé predstavenie v drese nášho klubu.

„Moussa je veľmi dobre pripravený hráč, ktorý prešiel tímami akadémie FC Nordsjaelland v Dánsku. Môže hrať na všetkých ofenzívnych pozíciách, keďže to je rýchly a technický hráč. Vidíme v ňom veľký potenciál, ale samozrejme ešte musíme zapracovať na tom, aby bol fyzický pripravený na intenzívne odohratie celého zápasu. V tejto oblasti cítime, že sa potrebuje zlepšiť. Inak je to hráč, ktorý môže byť veľmi zaujímavý, čo už ukázal aj v tréningoch aj v prípravnom zápase, či za Kalinovo alebo proti Žiline“ vyjadril sa k mladému talentu generálny manažér, Miroslav Poliaček. Klub sa s hráčom dohodol na spolupráci do konca júna 2025.