Príprava je minulosťou, na ligu sa všetci tešia a veria v úspešný štart

Zimná príprava skončila, tento týždeň sa už všetko sústredí na vrchol nielen týždňa, ale aj celého mesiaca – piatkový domáci zápas proti MFK Dukla Banská Bystrica.

V Zelpo Arene sa Zápas mesiaca začína o 18:00. Diváci si môžu lístky zakúpiť v pokladni pred stretnutím, je však potrebné sa riadiť aktuálnymi pandemickými nariadeniami. Veríme, že na náš štadión príde čo najviac ľudí a vytvoríme skvelú atmosféru.

V to dúfajú aj hráči a tréner Roman Skuhravý. Tí hodnotia prípravu pozitívne, aj keď do nej zasiahol COVID-19 a zrušili sa kvalitné zápasy proti Slovanu, ViOn-u alebo Humennému.

„Kvôli rôznym vplyvom sme museli počas prípravy improvizovať. Urobili sme všetko pre to, aby sme absenciu štyroch zápasov a narušenie plynulosti tréningového procesu pocítili čo najmenej a aby sme boli nachystaní na ligu. Bez akýchkoľvek výhovoriek sme urobili v rámci možností maximum. Verím, že sme pripravení. Na druhej strane, našou výhodou môže byť, že sme neodohrali až tak veľa zápasov. O to viac budeme natešení na ligu, no to ukáže až samotná súťaž. Veľmi sa na to tešíme.“

„Vnímam z hráčov, že chcú o niečo hrať. Súťaž nás nesmierne preverí, pretože to konkurenčné prostredie sa na jeseň vytvorilo obrovské. Musíme byť prichystaní na všetkých trinásť zápasov. Nezáleží na tom, či budeme hrať s Banskou Bystricou alebo Trebišovom, všetko bude náročné. Mám pocit, že všetky tímy budú o niečo hrať,“ hovorí pred český lodivod Skuhravý.

„Myslím si, že príprava prebehla vcelku dobre, aj výsledkovo a herne. Až na predposledný zápas s Brnom, kedy nám to nevyšlo. Celú prípravu sme odmakali, sme výborne pripravení po všetkých stránkach,“ pokračuje Peter Kováčik.

„Príprava prebiehala viac-menej podľa predstáv, aj keď sme sa nevyhli menším zraneniam. Verím, že sme dobre pripravení na prvé kolo. Tento týždeň ešte dolaďujeme detaily, no sme pripravení. Dukla príde v piatok s cieľom vyhrať. Predpokladám, že na nás na začiatku vybehne, ale keď ustojíme ten tlak, tak to môžeme zvládnuť,“ verí René Paraj.

Jediným novicom v tíme sa v zime stal útočník Marek Kuzma. V poslednom prípravnom stretnutí strelil Rakytovciam dva góly: „Naladili sme sa víťazne, aj keď súper nebol až taký ľahký ako ukázal výsledok, mal svoju kvalitu. Atmosféra v šatni je teraz pred štartom ligy dobrá. Sme dobre namotivovaní, ale nie premotivovaní, čo môže byť na škodu. Nie náhodou máme v tabuľke s Duklou rovnaký počet bodov. Očakávam taktický súboj. My si budeme hrať svoju hru. Čo im dovolíme je len na nás. Verím, že vyhráme,“ tvrdí skúsený futbalista.

„To, s čím som rátal, keď som sem išiel, tak sa aj splnilo. V tíme sú výborní futbalisti, na ihrisku si rozumieme. V príprave to bolo niekedy vidieť viac, inokedy menej, no na prvé kolo budeme pripravení. Mali sme kondičné aj herné veci, bol to mix. Som na to zvyknutý, aj keď tieto zimné prípravy nemám rád. Každý si tým ale musí prejsť a dobre sa nachystať,“ doplnil Marek Kuzma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *