Prípravný zápas proti Žiline odohrali prevážne mladí hráči

Dnes naše Áčko zavítalo na Štadión pod Dubňom, kde bol naplánovaný prípravný zápas proti domácemu tímu Žiliny. Na súpiske sa tentokrát objavili mená prevažne mladých hráčov, ale nechýbali ani „nové posily“. V našej bráne sa dnes po prvý krát udomácnil Matěj Luksch, do zápasu zasiahol aj nový hráč Moussa Sangare, ktorý v druhom polčase dokázal skórovať hneď dva krát a tým nám dopomôcť k víťazstvu. Do tejto „mladej“ zostavy zasiahli hráči ako Pavúk, Špyrka, Bariš, či Kukoľ.

Roman Skuhravý, tréner mužov: „Dôležitý zápas v našej skladačke a v zisku informacií o jednotlivých hráčoch. Tradične obtiažný zápas so Žilinou, ktorá vymenila v polčase celú zostavu. Mám radosť za chlapcov ako sa so stretnutím popasovali. My vieme kde a kam sa chceme posúvať a analýza dnešného zápasu bude dôležitá v ďalšom raste. Chcem pochváliť nových i mladých hráčov ako rýchlo naberajú informácie a verím, že sa nám vytvorí veľké konkurenčné prostredie, ktoré nás bude hnať dopredu. Potrebujeme hladných a vášnivých hráčov a preto je dnešný zápas už minulosťou a koncentrujeme sa na ďalší priebeh sezóny.“ Prípravný zápas sa skončil výsledkom 2:3 (1:0), autormi gólov už spomínaný Moussa Sangare (2) a Derrick Bonsu.

Včera takisto odohrali prípravné zápasy dorastenci U16 a U17, ktorí sa konfrontovali s FK Poprad v Tatranskej Lomnici.

Tréner dorastencov z U17 Peter Argyusi: „Prvý polčas lepší z pohľadu kvality ponuky a prevedenia, druhý s nepresnosťami, slabší pohyb, teší nula vzadu.“

Výsledok stretnutia FK Poprad- FK Železiarne Podbrezová 0:6 (0:2), góly Lutka (2), Mihálik, Hudák, Khiminets, vlastný.

Tréner mladších dorastencov U16 Róbert Jež: „Veľký problém v osobných súbojoch a veľa nepresností z našej strany.“

Výsledok stretnutia FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:1), autorom gólu Sekerka.