Prípravu sme zakončili hladkým víťazstvom 5:0

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v poslednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti 2. ligy nad FK Rakytovce.

FK Železiarne Podbrezová – FK Rakytovce 5:0 (3:0)

Góly: 3., 41. Kuzma, 38. Špyrka (pen.), 69. Breznanik, 79. Issa

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Kukoľ (46. Barbora), Špyrka, Paraj, Ďatko – Galčík (46. Issa), Kuzma (46. Breznanik), Pavúk (46. Grešák)

Rakytovce: Krejčí – Griglak, Marčuk, Konder, Vavák, Bobrovský, Gaško, Vavro, Kohút, Starší, Sojka. Striedali: Majling, Jovančevič, Pollák, Steiniger, Höger

„Železiari“ vstúpili do stretnutia aktívne a už v tretej minúte po centri Reného Paraja hlavičkoval zblízka do siete Marek Kuzma, išlo o jeho prvý zásah v podbrezovskom drese. Prakticky okamžite mohol zvýšiť Roland Galčík, tento pokus z hranice šestnástky opečiatkoval žrď. Rovnaký hráč vyzval v šiestej minúte prihrávkou na päťku do obrovskej možnosti Kuzmu, v poslednej chvíli zakončenie zablokoval jeden z obrancov.

Naša aktivita pokračovala šancou Daniela Pavúka. Zľava si to hodil do streleckej pozície, tesne minul brvno a rovnako tak zahodil tutovku aj po Kukoľovej peknej prihrávke na hranicu päťky. Rakytovce sme do šancí nepúšťali, jednu možnosť dostali po zlom vybehnutí Ludhu, no Adam Bobrovský nemieril z diaľky presne. Desať minút pred koncom úvodného dejstva vybojoval pokutový kop Galčík, v šestnástke si zasekol loptu a dostal nepríjemný zásah sklzom od Richarda Griglaka. Nariadený pokutový kop upratal poľahky po trávniku do stredu bránky Jozef Špyrka.

Počas 41. minúty zahrával priamy kop z dobrej pozície Pavúk. Brankár Krejčí síce vyrazil loptu pred seba, tam číhal voľný Marek Kuzma a nemal problém upravovať stav už na 3:0. Cez prestávku spravil tréner Roman Skuhravý štyri zmeny. Pokračovala naša herná prevaha. Dobrú možnosť spálil Špyrka pokusom nad brvno, avšak v 69. minúte udrel Michal Breznanik a po centri Vladimíra Barboru o desať minút neskôr upratal loptu na vzdialenejšiu žrď Adekunle Issa, čím uzavrel výsledok na 5:0.

Roman Skuhravý: „Sme radi za tento zápas a že sa nikto nezranil. Mrzia ma však štyri tisícpercentné šance, ktoré sme nepremenili, pretože to boli situácie, na ktoré sa pripravujeme vzhľadom k súperom, ktorí nás čakajú. V tých momentoch sme sa nezachovali zodpovedne. Na druhú stranu, odpracovali sme celých 90 minút. Súpera sme nepustili do žiadnej príležitosti, ale stále sú tam malé okienka, ktoré potrebujeme doladiť.“