Proti Dukle rozhodla jedná chyba.

Hráči FK Železiarne Podbrezová podľahli v sobotu Banskej Bystrici 1:0, keď o výsledku rozhodol gól v 32. minúte. Po rohovom kope sa presadil hlavou útočník Dukly Vujošević. 

“Bol to zápas o jednom góle, šancí na oboch stranách bolo málo. Bojovali sme, nezaslúžili sme si prehrať. Jedno naše zaváhanie rozhodlo o výsledku,” hodnotil zápas tréner Mikuláš Radványi. 

Po inkasovanom góle sa súper stiahol a dobre zatváral nebezpečné priestory pred bránou. Trénera sme sa pýtali ako reagoval na túto situáciu. “Chceli sme sa presadiť útokmi po našich krídlach, čo sa nám aj z väčšej časti darilo no nedokázali sme nájsť recept na finálnu prihrávku, ktorou by sme si vytvorili príležitosť na vyrovnanie.”

Obrana okrem inkasovaného gólu plnila svoju úlohu dobre. Peter Kováčik eliminoval hru Róberta Polievku, ktorý so svojimi skúsenosťami patrí k lídrom Banskej Bystrice a nepustil ho do žiadnej príležitosti.

V ďalšom kole nás čaká opäť súper z hornej časti tabuľky. Skalicu privítame doma v sobotu 20. marca. Výkop stretnutia je naplánovaný na 14:30. 

#zeleziardotoho