Proti Michalovciam sme prehrali, Skuhravý: „Šance máme, trápi nás koncovka“

V prípravnom stretnutí proti MFK Zemplín Michalovce sme ťahali za kratší koniec a prehrali 1:2. Náš gól strelil striedajúci mladík Nicolas Šikula.

Duel, ktorý sa hral v obci Široké, odštartovali lepšie Zemplínčania, keď už vo 4. minúte skóroval Miloš Kvocera a v 14. minúte sa po rohovom kope presadil Matúš Marcin. Cez prestávku spravil tréner Skuhravý dve zmeny, následne v priebehu dejstva vymenil Pavúka za mladého Nicolasa Šikulu. Ten sa za šancu odvďačil presným zásahom, lenže vyrovnanie z našej strany neprišlo a proti Michalovciam sme prehrali. Najbližší prípravný zápas odohráme o týždeň v sobotu proti Seredi, prípravu ukončíme 17. júla domácim stretnutím proti Petržalke.

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:0)

Góly: 4. Kvocera, 15. Marcin – 77. Šikula

Zostava Podbrezovej: Ludha – Godál, Bartoš, Kováčik, Bakaľa, Ďatko, Grendel (46. Talakov), Špyrka, Grešák (46. Barbora), Galčík, Pavúk (Šikula)

Roman Skuhravý (tréner FK Železiarne Podbrezová): „Začiatok zápasu sa podobal ako vajce vajcu zápasu s Pohroním, ale som hrozne rád, že následná reakcia hráčov bola úplne iná ako v minulom stretnutí. Úvod mi však priniesol niekoľko otázok, čo sa týka vstupu do stretnutia a eliminácie agresivity súpera, kde nie sme ako keby schopní využiť veci, ktoré nám v tréningu fungujú a trvá nám to dlhšiu dobu. Na druhej strane musím hráčov pochváliť, pretože od 35. minúty sme mali zápas pod kontrolou. Len škoda, že sme nepremenili štyri stopercentné šance. Toto je druhá vec, koncovka nás trápi aj v tréningoch. Šance síce máme, ale futbal sa hrá na góly a my sme dnes dali o jeden menej. Viem, že to pre hráčov nie je jednoduché, pretože tých zmien je dosť, no na záver musím povedať, že mňa osobne táto práca strašne baví a vidím, že hráči sa posúvajú dopredu. Je len otázkou času, kedy to prenesieme do zápasov. Teším sa na ďalšie stretnutie a verím, že znova budeme o niečo lepší ako dnes.“