Proti MŠK Žilina prvá prehra v príprave

Prípravný zápas

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 7 : 2 (3 : 0)

Góly: 3′ 45+1′ Bernát, 38′ Kurminowski, 66′ Anang, 68′ Jibril, 76′ Rusnák, 77′ Bichakhchyan – 57′ Gerebenits, 90′ Kukoľ

Zostavy

FK Železiarne Podbrezová

Rehák – Kováčik, Godál, Paraj, Barbora – Galčík, Bakaľa, Grendel, Chvátal – Pavúk, Gerebenits

Striedali: Ludha – Celestine, Bartoš, Natchkebia, Gajan, Micovčák, Pribula, Lupták, Kukoľ

MŠK Žilina

Belko – Vallo, Leitner, Kiwior, Javorček – Ďuriš, Gono, Paur – Goljan, Paur, Bernát

Striedali: Teplan – Kopas, Myslovič, Jibril, Bichakhyan, Fazlagič, Nemčík, Anang, Rusnák

Od 14:30 nastúpili Železiari na svoj v poradí piaty prípravný zápas. Tentokrát nás čakal doposiaľ najťažší súper prípravy. Tretí celok fortunaligy – MŠK Žilina. Domácim šošonom vyšiel výborne úvod stretnutia, keď Javorček vysunul po krídle Ďuriša, ten našiel v 16-tke Bernáta, ktorý otvoril skóre stretnutia. Naši chlapci mohli o pár minút vyrovnať, keď výborný center Galčíka prešiel cez celú 16-tku až ku Chvátalovi, no proti jeho strele výborne zasiahol domáci Belko. Následne predviedol výborný zákrok aj náš Rehák, ktorý efektne vyrazil pokus Ďuriša na rohový kop. V 29. minúte mohlo byť vyrovnané, no Galčíkovu strelu vyrazil na brvno Belko. V 38. minúte sa zverenci Pavla Staňa tešili po druhýkrát. Z ľavej strany výborne odcentroval na zadnú tyč Javorček, našiel Kurminowskeho, ktorý nezaváhal – 2:0. V závere prvého polčasu najprv neuspel proti Belkovi Pavúk a následne dal bodku za prvým polčasom domáci Goljan, ktorý sa dostal po brejku k lopte a nedal Rehákovi žiadnu šancu – 3:0.

Do druhého polčasu vstúpili oveľa lepšie naši chlapci. V 57. minúte poslal presný center do 16-tky Kukoľ, ktorým našiel Gerebenitsa a ten znížil na rozdiel dvoch gólov – 3:1. O deväť minút to už bolo znova o tri góly, keď domáci Anang krásnou technickou strelou nedal Ludhovi žiadnu šancu – 4:1. Železiari mohli vzápätí opäť znížiť, proti bol však Kopas, ktorý predviedol výborný defenzívny zákrok. Nedáš dostaneš platilo aj v tomto prípade, pretože z následnej akcie našiel Patrik Myslovič centrom nikým nekrytého Jibrila, ktorý pridal piaty gól Žilinčanov – 5:1. Žlto-zelení pokračovali vo výbornom ofenzívnom predstavení aj naďalej a po peknej individuálnej akcii pridal Rusnák šiesty presný zásah domácich – 6:1. Domáci ani po šiestom góle nepoľavili a už o pár sekúnd strelil siedmy gól šošonov arménsky reprezentant Vahan – 7:1. Bodku za stretnutím dal v nadstavenom čase Kukoľ, ktorý presnou strelou prekonal Teplana. Železiari tak prvýkrát v zimnej príprave neodchádzali z ihriska ako víťazi a pripísali si na svoje konto prvú prehru v doterajších piatich prípravných zápasoch.