Proti Šamorínu s cieľom ukončiť sezónu víťazne

Súťažný ročník II. futbalovej ligy v sezóne 2020/2021 napíše už zajtra svoju poslednú kapitolu.  Naši chlapci sa s ligovým ročníkom rozlúčia domácim stretnutím v Zelpo Aréne, kde privítame hráčov Šamorína. Stretnutie 30.kola II. futbalovej ligy medzi FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín povedie v pozícii hlavného rozhodcu Jaroslav Sučka s asistentmi  Martinom Vitkom a Simeonom Vassom.  Záverečné vystúpenie Železiarov si budete môcť pozrieť aj z pohodlia domova, prostredníctvom Futbalnet.tv.


Z tábora súpera

Náš najbližší ligový súper, FC ŠTK Šamorín 1914, sa v aktuálnej tabuľke nachádza na 6. priečke so ziskom 40 bodov za 12 výhier a 4 remízy. Zverenci  trénera Michala Kuruca majú na svojom aj 11 prehier , pričom posledná z nich prišla v minulom kole, kedy Šamorínčania privítali doma MFK Skalicu. Hostia išli do vedenia hneď v úvode stretnutia, keď sa už v 5.minúte presadil Horodník. Domáci vyrovnali v 53. minúte, keď sa presadil Frank Appiah. O osude stretnutia sa rozhodlo v 90. minúte, keď sa presadil najlepší strelec ligy Šebesta a zariadil tak pre Skaličanov víťazstvo 1:2. Prehra so Skalicou ukončila výbornú sériu Šamorínčanov, ktorí dovtedy ťahali šnúru siedmych zápasov bez prehry, z toho až šesť z nich dokázali vyhrať.  Hostia sa môžu v ofenzíve spoľahnúť na výborné výkony Martina Rymarenka, ktorý má na svojom konte 13 presných zásahov. Po 4 presné zásahy majú na svojom konte Čunta a Leginus.


Štatistiky súpera

Počet strelených gólov: 40 gólov

Počet inkasovaných gólov: 33 gólov

Najviac odohratých minút: Martin Rymarenko (2031 minút)

Najlepší strelec: Martin Rymarenko (13 gólov)


Z tábora domácich

Naši chlapci sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádzajú  na 3. priečke so ziskom 53 bodov za 16 výhier a 5 remíz. Naposledy sme sa predstavili na východe republiky v Bardejove. O osude stretnutia rozhodla situácia zo 72. Minúty, keď sa po krásnej individuálnej akcii presadil striedajúci Michal Breznanik. Železiari sa môžu pochváliť najlepšou defenzívou súťaže, ktorá v doterajšom priebehu sezóny dovolila súperovým hráčom skórovať len 24-krát. V ofenzíve patríme takisto k špičke II. ligy , keď len druhá Banská Bystrica dokázala streliť viac gólov. Najlepším strelcom nášho tímu je 11 gólový Roland Galčík. V tesnom závese je za ním Daniel Pavúk, ktorý má na svojom konte 10 presných zásahov.

Roland Galčík je s 11 gólmi najlepším strelcom Železiarov

Štatistiky Železiarov

Počet strelených gólov: 56 gólov (2.miesto)

Počet inkasovaných gólov: 24 gólov (1.miesto)

Najviac odohratých minút: Richard Ludha (2526 minút)

Najlepší strelec: Roland Galčík (11 gólov)

Železiarov čaká už zajtra posledné vystúpenie v sezóne 2020/2021. V domácej Zelpo Aréne sa budú chcieť naši chlapci rozlúčiť s druholigovou sezónou víťazne a všetci pevne veríme, že sa im to aj podarí.