Proti Senici pôjde o „šesť“ bodov, v náš prospech hrajú štatistiky

Staronový tréner Marek Fabuľa má od svojho opätovného návratu za sebou dva ligové stretnutia vo Fortuna lige. Jeho zverenci najprv porazili 1.FC Tatran Prešov, ale potom prišla prehra na pôde FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. V nasledujúcom domácom meraní síl proti Senici by sa teda futbalisti FK Železiarne Podbrezová chceli naladiť víťazne.

V súboji dvoch posledných mužstiev dvanásťčlennej tabuľky nás čaká náročný zápas, čo si veľmi dobre uvedomuje aj mladý záložník Adrián Kopičár: „Vzhľadom na to, že som tam hrával, tak približne viem, ako by mali hrať. Je to bojovný tím, ktorý sa bije o každý centimeter. Bojovnosťou sa im teda musíme vyrovnať a prevýšiť ich,“ rozprával: „Z nášho pohľadu by sme určite potrebovali tri body vzhľadom na to, v akej situácii sa nachádzame. Nič iné, ako tri body neberieme. Musíme hrať aktívne dopredu a vzadu nerobiť chyby,“ tvrdí Kopičár.

Ten sa postaví proti svojmu bývalému mužstvu: „Čo sme boli partia, tak všetko sa to rozpustilo. Tí chalani boli zväčša na hosťovaniach, takže so súčasnými hráčmi Senice nie som v kontakte. Pôsobil som tam, ale veľa hráčov nezostalo. Sú tam noví, takže nebral by som to tak, že to bude pre mňa špeciálne. Poznám realizačný tím, ktorý sa až na trénera veľmi nezmenil. Bude to pre mňa možno trochu iné, ako väčšina zápasov, ale nič výnimočné,“ vysvetľoval.

„Tri body musíme a potrebujeme získať. Nepripúšťame si nejaký tlak, ale už by bolo na čase získať ďalšie body,“ odhodlane dodáva Kopičár.

FK Senica

Seničania sú jediným klubom v našej najvyššej súťaži, ktorí ešte nedokázal zvíťaziť. Po desiatich kolách majú „Záhoráci“ chudobné dva body za dve remízy a až osem prehier. Body dokázala Senica získať doma proti Slovanu Bratislava a na pôde 1.FC Tatran Prešov. Z prehier do očí udrie najmä tá, na pôde MŠK Žilina v pomere 1:7 alebo 0:4 na ihrisku MFK Ružomberok. Posledný tím Fortuna ligy nestačil ani na Trenčín, Nitru, Zlaté Moravce, Michalovce, Dunajskú Stredu a naposledy Spartak Trnava.

Klub počas tejto sezóny už aj vymenil trénera. Po siedmom kole odišiel Ivan Vrabec, nahradil ho aj náš bývalý kouč Ladislav Hudec. Táto zmena zatiaľ nepomohla.

Z pohľadu personálneho prepojenia Podbrezovej a Senice treba poznamenať, že za Senicu momentálne nastupuje Blažej Vaščák. Z nášho tímu na Záhorí, okrem Adriána Kopičára, hrávali ešte Dávid Leško a mladá trojica Samuel Vavrúš, Viktor Jedinák a Filip Lepieš.

Vzájomné zápasy vo Fortuna lige

V troch sezónach sme sa spolu stretli deväťkrát a hneď niekoľko faktorov hrá v náš prospech. Ten najväčší je počet víťazstiev, ktorých bolo päť. Dvakrát sa zrodila remíza a taktiež dva razy sa tešila Senica. Podbrezovej hrá do kariet aj skóre, 10:9. O najväčšiu porciu gólov sa postaral český záložník Jan Kalabiška, ktorý sa trafil trikrát. Po dva presné zásahy vsietili Róbert Pillár, Jozef Dolný a náš bývalý hráč Pablo Podio. Za Senicu raz skórovali ešte Michal Klec a Miloš Kratochvíl, za nás Andrej Rendla, Patrik Vajda, Róbert Polievka, Michal Breznanik, Pavol Šafranko, Michal Pančík, Blažej Vaščák a Peter Nworah.

Matej Kubove


Vzájomné zápasy :

23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík

 


Forma FK Senica :

Vonku Doma Vonku Vonku Doma
R P P P P