„Proti Senici to už zlomíme a konečne zabodujeme naplno. Chceme jednoznačne tri body,“ burcuje obranca Marek Kristián Bartoš

Po prehre na pôde majstra z Trnavy nás čaká séria duelov so súpermi zo stredu tabuľky, proti ktorým je nevyhnutné bodovať. Hneď prvý odohráme v sobotu na domácom ihrisku s FK Senica a aj napriek postaveniu nášho súpera v tabuľke nás nečaká nič ľahké. Náš prvý vzájomný zápas priniesol remízu 1:1, keď za nás vyrovnal na konečný remízový rezultát Dávid Leško. Domáci trávnik velí „Železiarom“ vyhrať, k čomu sa pridáva aj negatívna séria štyroch prehier: „Proti Senici to už zlomíme a konečne zabodujeme naplno. Chceme jednoznačne tri body,“ jasne hovorí stredný obranca Marek Kristán Bartoš.

Seničania prechádzajú náročnou sezónou. Zahraničný investor poskladal na Záhorí tím z legionárov, ktorého kvalita je nesporná. Zohrávanie tímu vedeného portugalským trénerom Fredericom Ricardom trvalo o niečo dlhšie, čo sa odzrkadlilo aj na postavení Senice v tabuľke. Z dna tabuľky sa Seničania odlepili len v minulom kole, keď v priamom súboji o posledné miesto jednoznačne zdolali Zlaté Moravce 3:0. Zaujímavý výsledok dosiahla Senica aj v Slovnaft Cupe. Do štvrťfinále postúpili Záhoráci po jednoznačnom triumfe 5:1 nad silnou Dunajskou Stredou. Výsledky hovoria jasne, družina Frederica Ricarda naberá na sile a v sobotu nečaká na „Železiarov“ ľahký zápas.

Nepríjemná séria štyroch prehier s mužstvami z čela tabuľky nás posunula v tabuľke až na 8. miesto, i keď naša strata na šiestu priečku je len dvojbodová. V poslednom kole sme majstrovi z Trnavy podľahli 2:0, no náš výkon výsledku nezodpovedal. O osude stretnutia rozhodli dva faktory. Rýchly inkasovaný gól v našej sieti, ktorý už v 14. minúte strelil z priameho kopu Rada a naša strelecká produktivita, keď sme dokázali súpera pritlačiť, ale bez gólového korenia. Na domácom trávniku v Zelpo Aréne sa nám v tejto sezóne darí a body nám uchmatli len prvé dva tímy našej ligy. Proti Senici nemôže tréner Fabuľa počítať s určitosťou s dvojicou Wiezik a Njire, pričom je otázny štart aj dvojice Breznanik a Obročník. Naopak do zostavy sa vracia dvojica vykartovaných stredopoliarov – Baran a Sedláček, ktorý je tvárou futbalového spravodajcu k sobotného stretnutiu s FK Senica. Aj tento mladý stredopoliar burcuje svojich spoluhráčov: „Senica je nepríjemným súperom. Má nevyspytateľných hráčov a viacero zaujímavých výsledkov, naposledy výhru v pohári proti Dunajskej Strede, či jednoznačný triumf na domácom ihrisku proti Zlatým Moravciam. Bude to ťažký zápas. Verím, že dáme do toho všetko, aby sme tento zápas zvládli a všetky tri body ostali doma.“

Odhodlanie a motivácia kabíny zdolať Seničanov je veľká, čo je cítiť z každého vyhlásenia. Dúfajme, že bojovný tímový výkon podložený kvalitnými individuálnymi výkonmi bude cestou k zisku troch bodov, ktoré dokážu vrátiť zverencom trénera Fabuľu miesto zaručujúce boj o hornú šestku Fortuna ligy. Zápas medzi FK Železiarne Podbrezová a FK Senica začína v sobotu o 17:00 hod. a srdečne pozývame všetkých fanúšikov „Železiarov“ na tribúny Zelpo Arény!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :    Jozef Pavlík, Bratislava

Asistent 1 :     Michal Tomčík, Liptovský Mikuláš

Asistent 2 :      Martin Borsányi, Senec

Náhradný rozhodca :        Michal Čiernik, Prešov

Delegát spravodajca SFZ :      Ladislav Benedikovič, Piešťany

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ladislav Gádoši, Trnava

 


Vzájomné zápasy :

11.8.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Castaňeda – Leško
21.4.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Castaňeda
14.4.2018 Podbrezová FK Senica 3 : 1
Leško, Bernadina, vl. gól  – Kitambala
3.3.2018 FK Senica Podbrezová 1 : 0
Podhorin
30.9.2017 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Rendla
23.4.2017 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Kratochvíl – Polievka
26.11.2016 Podbrezová FK Senica 2 : 0
Podio, Šafranko
20.8.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Breznanik
7.5.2016 FK Senica Podbrezová 0 : 1
Rendla
27.2.2016 Podbrezová FK Senica 1 : 0
Podio
19.9.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 1
Dolný 2, Klec  –  Vajda
30.5.2015 FK Senica Podbrezová 3 : 0
Kalabiška 2, Pillár
14.3.2015 Podbrezová FK Senica 2 : 1
Nworah, Vaščák  –  Kalabiška
20.9.2014 FK Senica Podbrezová 1 : 1
Pillár  –  M. Pančík

 


Forma FK Senica :

Doma Vonku Vonku Doma Doma
P R P R V