„Prvé víťazstvo v sezóne veľmi teší,“ radostne hlási strelec víťazného gólu Dávid Leško

Prvé víťazstvo v novom súťažnom ročníku Fortuna ligy prišlo v sobotu, keď sme po góle Dávida Leška zdolali najtesnejším rozdielom majstrovskú Trnavu. Sériu náročných duelov proti účastníkom európskych pohárov sme uzavreli najlepším spôsobom ako sa dalo. Rovnako pozitívne sa vyjadril aj brankár Kuciak, ktorý si udržal prvé čisté konto v sezóne: „Poraziť majstra 1:0 to je najkrajšie víťazstvo, pre brankára ešte krajšie. Eufória je obrovská, porazili sme kvalitného súpera, ktorý vlani prebehol ligu vo veľkom štýle. Teraz ukazujú kvalitu v Lige majstrov, o to je víťazstvo cennejšie. Tri body sa nerodili ľahko, súper sa ťažko otváral, čakali sme na nejaké chybičky. Zaplať pánboh, že sme z nich vyťažili.“

Trnava po postupe v Lige majstrov cez poľskú Legiu Varšava vybehla na trávnik v Zelpo Aréne aj s viacerými zmenami v zostave, čo v prvom polčase na jej výkone znať nebolo. Hostia držali loptu viac na svojich kopačkách, ale gólové príležitosti si proti dobre organizovanej obrane „Železiarov“ nevypracovali. Naopak dvakrát z väčšej vzdialenosti pohrozili zverenci trénera Fabuľu. Najskôr mieril mimo troch žrdí Matúš Turňa a následne tvrdo vypálil pod brvno Michal Obročník, ale Rusov v bráne Trnavy dobre zasiahol. Najväčšie šance prvého dejstva prišli až pred koncom polčasu. Strieľaný center Leška Rusov len vyrazil pred seba, ale pred dobiehajúcim Bernadinom nakoniec tesne zasiahol. Na strane trnavského Spartaku pohrozil novic v ich drese Marek Bakoš, keď z priameho kopu trafil krásne ponad múr, ale Martin Kuciak bravúrne zasiahol.

Druhý polčas odštartoval z nášho pohľadu priam ukážkovo. V 56. minúte založil rýchly protiútok po nepresnej prihrávke Trnavčanov Martin Baran, ktorý nezištne našiel voľného Dávida Leška a ten sa pred brankárom Rusovom nepomýlil. Obrovskú radosť z víťazného gólu podtrhol aj vyjadrením po zápase: „Hrali sme svoju hru, snažili sme sa poctivo brániť a čakať na svoju šancu, ktorá prišla. Vyhrali sme a sme zato veľmi radi. Prvé víťazstvo v sezóne veľmi teší, no posúva nás do ďalšej práce a motivuje. Verím, že ďalšie víťazstvá prídu!“ Záver stretnutia priniesol optický tlak úradujúcemu majstra, ale vyložené šance z neho neprichádzali. Naopak zvýšiť vedenie Podbrezovej mohol Wiezik, ktorého hlavička z dobrej pozície mierila vedľa a Breznanikov efektný pokus cez hlavu z hranice pokutového územia mieril nad bránu. „Železiari“ si výsledok ustrážili a zaslúžene sa radovali zo zisku prvých troch bodov vo Fortuna lige. „K víťazstvo pomohlo taktické poňatie, vedeli sme, že nejakí hráči súpera nenastúpia. Tréner nás nabádal k trpezlivosti, aby sme to zbytočne vzadu neotvárali a nešli do zbytočného rizika, kedy by sme inkasovali gól a určite by sa to veľmi ťažko doťahovalo. Čakali sme na jednu chybičku a tá prišla. Druhý polčas sme Trnavu prakticky nepustili do vyloženej šanci, optický tlak s centrami a nakopávanými loptami sme dobre ustáli a dosiahli sme víťazstvo, ktoré je veľmi cenné,“ uzavrel hodnotenie zápasu brankár Martin Kuciak.

Výsledok a herný prejav zo sobotného stretnutia je motivujúcim pred ďalším, dozaista náročným programom. Už v stredu 8.8.2018 odohráme tretie kolo Slovnaft Cupu na pôde štvrtoligistu – FK Čana a v sobotu pokračujeme štvrtým kolom Fortuna ligy, kde cestujeme na Záhorie a súperom nám bude FK Senica.