Rakytovce sme v prípravnom zápase porazili 3:0

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v prípravnom zápase proti FK Rakytovce 3:0.

FK Železiarne Podbrezová – FK Rakytovce 3:0 (1:0)

Góly: 23. Godál, 69. Masaryk, 90. Kuzma

Podbrezová: Rehák (46. Danko) – Grešák, Godál (63. Faško), Mielke – Miraljemović (46. Hudák), Grendel, Derrick, Kukoľ – Moses, Kuzma, Masaryk

V predposlednom prípravnom stretnutí sme boli favoritom a túto úlohu sme aj potvrdili. V deviatej minúte ešte Moses strieľal z dobrej pozície krížne tesne vedľa a Matej Grešák zblízka napálil gólmana súpera, ale v 23. minúte už Masaryk prihrávku do šestnástky využil na presný pas pred prázdnu bránku, kde sa nachádzal Boris Godál, ktorý otvoril skóre.

Po zmene strán Moses z mierneho uhlu trafil gólmana Rakytoviec. Hostia mohli vyrovnať po chybe v našej rozohrávke a faule brankára Adama Danka, ponúknutý pokutový kop skončil na žrdi. Okamžite sme získali túto odrazenú loptu, prešli do rýchleho brejku a na jeho konci bol Andy Masaryk. Ten obišiel brankára a poľahky strelil svoj prvý gól v drese Podbrezovej. Gólový účet mohol mladík navýšiť, v dvoch dobrých šanciach neuspel. Konečnú podobu výsledku dal Marek Kuzma, pred prázdnou bránkou ho našiel Matej Grešák.