Realizačný tím rozšírilo trio Ďuriška, Skuhravý a Seman

Realizačný tím FK Železiarne Podbrezová rozšírila trojica Lukáš Ďuriška, ktorý bude pracovať ako druhý asistent, nový kondičný tréner David Skuhravý a tréner brankárov Miroslav Seman.

Už skôr sme informovali o odchode doterajšieho kondičného trénera Jozefa Jandzika. Do zahraničia odchádza Patrik Macej. Obom ďakujeme za odvedené služby a prajeme veľa šťastia v ďalšom pokračovaní ich kariér.

Lukáš Ďuriška sa stal druhým asistentom hlavného trénera Romana Skuhravého, pričom na svojej pozícii naďalej ostáva Štefan Markulík. Bývalý obranca je odchovancom Trenčína, počas hráčskej kariéry si vyskúšal aj pôsobenia v Apeldoorne, maltskej Moste, českom Frýdku-Místku a takisto poľských kluboch Rákow Čenstochova, Ruch Chorzow, Olimpia Grudziadz a Zaglebie Sosnowiec. V roku 2022 sa vrátil do Trenčína, potom ukončil kariéru a presedlal na trénerskú dráhu.

David Skuhravý je synom hlavného trénera Romana Skuhravého. Od svojich piatich rokov hrával za Jablonec, v ktorom strávil prakticky celú kariéru. Výnimkou bolo niekoľko hosťovaní. Bývalý obranca bol aj kapitánom rezervného tímu, pričom od jesene 2020 zároveň pôsobil ako kondičný tréner v rovnakom klube. V novembri 2023 prvýkrát Jablonec opustil, keďže dostal ponuku zo Saudskej Arábie a ako kondičný tréner zamieril so slovenským trénerom Martinom Ševelom do klubu Al-Akhdoud.

Miroslav Seman je rodákom z Michaloviec. Svoju úspešnú hráčsku kariéru začal v Prešove, následne chytal za Košice a odtiaľ prestúpil do Českých Budějovíc. Legionárčenie si vyskúšal takisto v cyperskom tíme Nea Salamis Famagusta a kariéru ukončil v roku 2008 už ako hrajúci tréner Žiliny. Na konte má štarty v predkolách Ligy majstrov aj bývalého Pohára UEFA, pričom trikrát nastúpil za seniorskú reprezentáciu Slovenska. Plynule prešiel do pozície trénera brankárov a teraz prichádza k podbrezovskému áčku.