Po remíze s MFK Ružomberok

Po domácej bezgólovej remíze na úvod jarnej časti s Dunajskou Stredou čakal Podbrezovú ďalší náročný duel, tentoraz na pôde MFK Ružomberok. Podobný priebeh stretnutia, ako v úvodnom jarnom kole našej ligy, priniesol rovnaký výsledok. Pod Čebraťom diváci gól nevideli.

Podbrezová začala stretnutie lepšie a tlačila sa pred bránu Hajdúcha, lenže k vyloženým šanciam táto aktivita neviedla. Ako minúty plynuli, do hry sa začal dostávať častejšie Ružomberok, a postupne si vypracoval aj prvé šance. V 24. minúte rozohrali domáci priamy kop na krátko, Faško vnikol do šestnástky a ľavačkou preveril pozornosť Martina Kuciaka. Brankárska jednotka v drese „Železiarov“ loptu síce po dobrom zákroku vyrazil len pred seba, ale pozorní spoluhráči ju odkopom dostali do bezpečia. Po následnom rohu sa k hlavičke dostal mladý kapitán „Ruže“ Kružliak, no nemieril presne. Kuciakovu pozornosť preveril o pár minút neskôr aj Jakub Mareš. Volej domáceho útočníka smeroval k žrdi, lenže na bránkovej čiare stojaca opora „Železiarov“ všetko vyriešila. Podbrezová mala síce v prvom polčase loptu na svojich kopačkách dlhší čas ako súper, avšak gólové šance stále neprichádzali. Na druhej strane sa tak pripomenul útočník Lačný, ktorý tečoval strelu bývalého Podbrezovčana Petra Gal-Andrezlyho, pozorný Kuciak loptu smerujúcu k žrdi vytesnil na rohový kop.

„Dnes to bol pre nás veľmi dôležitý zápas s priamym konkurentom o pohárovú Európu. Hlavne v prvom polčase som z toho mal dobrý pocit, pretože tá stredná, prípravná, zóna bola v poriadku. Viac mi vadí, že sme neboli prekvapiví a údernejší. V predfinálnej fáze sa žiadal moment prekvapenia, ktorý neprišiel. Obrana súpera bola koncentrovaná. Niekedy sa mi zdalo, že nám to dlhšie trvá,“ povedal po stretnutí hlavný tréner Marek Fabuľa.

Druhé dejstvo začalo veľkou šancou Mareša. K tomu sa lopta odrazila po tom, ako Kuciak predĺžil nebezpečný center z pravej strany. Český útočník MFK sa ale nedokázal svojim pokusom zmestiť medzi tri žrde takmer odkrytej svätyne, a tak stav zostal neznemený. Odpoveď hostí prišla o desať minút neskôr. Kamil Kuzma dostal dostatok priestoru a spoza šestnástky sa oprel do lopty tak, že len o niekoľko centimetrov minul Hajdúchovu bránu. Ani jeden z tímov si v následnom priebehu nedokázal vypracovať ďalšie šance, ktoré by ašpirovali na presný zásah. „V druhom polčase to bol medzišestnástkový futbal. Nebolo to také, ako by som si predstavoval. Potrebovali sme väčší drajf. Chýbalo tam niečo, čo dokáže hráč spraviť sám. To je element, ktorý tam nebol,“ nechal sa počuť Fabuľa.

Podbrezová teda aj v druhom stretnutí zaknihovala remízu 0:0 a zisk jedného bodu, čo znamená, že z tretieho miesta na druhý Slovan stráca dva body. Veľkým problémom sú však zdravotné problémy mnohých hráčov. K dlhšie absentujúcim sa pridal aj útočník Matúš Mikuš, ktorý striedal už v devätnástej minúte: „Zranenie Mikuša ma veľmi mrzí, rúca sa nám to. Potrebujeme sa upokojiť a dať späť dokopy, aby sme boli konkurencieschopní,“ vyjadril sa hlavný kouč. „Nie sme klub, ktorý si môže dovoliť kúpiť top hráča, takže sa snažíme na tréningoch naladiť tím tak, aby sa dostal do formy. Ten stav, aký my momentálne máme, je zrkadlom toho, že tí chlapci prídu k nám v nie sto percentom stave. O to ťažšie sa s tým pracuje. Musíme z toho nejako vykľučkovať a urobiť ešte väčšiu analýzu tých vecí, ktoré to ovplyvňujú a dúfam, že sa to podarí v čom najkratšom čase.“ dodal.

Matej Kubove