Remízový zápas Podbrezovej bod nepriniesol, rozhodlo nedorozumenie

Po prvom víťazstve trénera Mareka Fabuľu od jeho návratu na lavičku mali „Železiari“ zálusk na nejaké body aj z pôdy FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ktorý je však na domácom štadióne veľmi silný a rozhodne nás preto nečakal ľahký duel.

Úvodný polčas bol z oboch strán veľmi opatrný a hralo sa hlavne medzi šestnástkami. Nejaké náznaky príležitostí prišli po strelách z diaľky či centroch, ale pred žiadnou z brán výraznejšie nehorelo. Ako sa blížil záver polčasu, tak sa začínalo zdať, že do kabín sa pôjde za nerozhodného stavu, avšak prišla chyba v zadných radoch. Kapitán Jaroslav Kostelný sa nedohodol s Martinom Kuciakom, čo využil Ľubomír Urgela a dotlačil loptu do siete: „Rozhodol jeden smolný moment na našej strane, kde sme sa nedohodli s Kucom. Boli sme tam sami dvaja a po našej nezhode sme dostali zbytočný gól,“ opísal podbrezovský stopér.

„Vychádzali sme z toho, že náš čaká veľmi ťažký a kvalitný súper, ktorý má dobrý káder. Je poskladaný z futbalistov, ktorí vedia hrať. Domáce prostredie je v ponímaní Zlatých Moraviec veľmi úspešné. Preto sme sa snažili v krátkom úseku priniesť nejakú zmenu a prekvapiť súpera. Novým rozostavením a spôsobom hry sa nám to z časti darilo a chlapci zápas príkladne oddreli. O výsledku rozhodla komická situácia, ale aj to patrí k futbalu,“ hodnotil na tlačovej konferencii tréner Marek Fabuľa. Ten prišiel so zaujímavým rozostavením 3-5-2 a to Zlatým Moravciam hlavne zo začiatku menšie problémy narobilo.

V druhom dejstve nebola Podbrezová horším tímom, ale svoje príležitosti nevyužila. Najviac určite zamrzí brvno Matúša Mikuša po krásnej strele spoza šestnástky v čase, kedy do konca stretnutia ostávali posledné sekundy: „Nakoniec to mohlo byť aj 1:1, keďže súper nám šance ponúkol, ale my sme ich nevyužili. Škoda toho brvna na konci zápasu. Výsledok nás nepotešil,“ dodal na margo stretnutia Fabuľa: „Zápas sme prehrali úplne nezaslúžene, pretože sme neboli horším mužstvom. V druhom polčase sa súper nedostal do nejakých vyložených šancí. My sme mali náznaky centrov, striel. Jednoducho to v tomto zápase nepadlo, ale verím, že v ďalšom už áno,“ doplnil Kostelný.

Veľmi nečakaným a zaujímavým krokom bolo okrem nového rozostavenia aj zaradenia mladého stopéra Samuela Kuca rovno do základnej jedenástky: „Pre nás je veľmi dôležité, že to, čo sme si povedali, tak sa nám darí napĺňať, a to je zaradenie mladých chlapcov do mužstva. Je len na nich, či sa tej šance chytia. Ja si myslím, že ani jeden z tých hráčov, ktorí tam dnes boli, nesklamali a urobili maximum preto, aby sa pobili o ďalšie šance. Práca s mladými nie je jednoduchá, ale dali sme sa na túto cestu a budeme makať ďalej. Myslím si, že v tomto zápase, či už Samo, alebo aj ďalší mladí, ktorí nastúpili, si svoju šancu zaslúžia,“ vyjadril sa tréner Marek Fabuľa.

Samotný mladík mal z debutu veľkú radosť, čo na ňom bolo poznať aj v pozápasovom rozhovore. Výsledok ho ale potešiť nemohol: „Cítil som sa veľmi dobre. Kapitán Kostelný ma dirigoval a tým pádom sa mi hralo celkom dobre. Samozrejme, bol som nervózny, veď je to ligový debut. Nervozita bola citeľná, ale prvou prihrávkou to opadlo,“ vyjadroval svoje pocity Kuc, ktorý ostal správou, že ide do zostavy pomerne zaskočený: „Dozvedel som sa to až pred zápasom, vôbec som netušil, že nastúpim,“ dodal.

Po prehre v Zlatých Moravciach budú mať „Železiari“ šancu svoje zaváhanie odčiniť v domácej Zelpo Aréne, kde v sobotu pricestuje FK Senica, momentálne posledný tím našej Fortuna ligy.

Matej Kubove