„Remízu akceptujeme,“ hovorí Fabuľa po zápase s Nitrou

Druhý zápas po sebe sme získali jeden bod za remízu. Po výsledku 1:1 doma s 1. FC Tatran Prešov sa body delili aj na západe Slovenska. Na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach sme nastúpili ako hosťujúci tím na stretnutie s vedúcim tímom skupiny o udržanie, s Nitrou a dopadlo to bezgólovo.

Prvú šancu priniesla ôsma minúta, strelu Turňu k žrdi Hroššo zlikvidoval. O desať minút neskôr sa predral cez troch hráčov až k strele z dobrej pozície Wiezik, Niba jeho pokus zrazil nad bránu: „Mal som tam jednu šancu. Dostal som sa k celkom dobrej strele, ale nemal som šťastie, išlo to nad,“ opísal moment poľský zakončovateľ. V 33. minúte sa pekne popri bránkovej čiare predral Steinhübel, prihral pred päťku, strelu Kotríka zastavil dobre postavený Krivák. V závere prvého polčasu mohol udrieť Wiezik, po pase zľava od Turňu sa nedostal cez trojicu protihráčov k strele. Úvodných štyridsaťpäť minút ale prinieslo aj zranenie Jaroslava Kostelného, ktorý musel odstúpiť: „Po súboji s protihráčom som zacítil bolesť v zadnom stehennom svale a aj keď som to skúšal rozbehať, tak to nešlo. Aby sa nestalo niečo horšie, tak som išiel dole. Zatiaľ som to len chladil a potom pôjdem na vyšetrenie,“ prezradil skúsený futbalista: „Na dnešný zápas sme sa pripravovali, že bude veľmi náročný, proti dobrému a organizovanému mužstvu, ktoré nedostáva veľa gólov. Snažili sme sa ich viac rozbehať a spoliehali sme sa na štandardné situácie. Bohužiaľ sme sa v nich nepresadili, lebo súper bol dobre na nás pripravený. Nám trochu naštrbilo plány striedanie Kostelného v prvom polčase, kde sa nám homogénnosť stratila a hráči, ktorí tam prišli nenadviazali na jeho funkciu,“ hodnotil tréner Marek Fabuľa.

Dobre sme začali aj druhé dejstvo, priamy kop z ideálnej pozície spred šestnástky kopol Leško kvalitne, múr však loptu zrazil vedľa brány Hrošša. Následne sa ale do lopty na druhej strane oprel Charizopulos a trafil brvno. V 74. minúte naštartoval ešte na vlastnej polovici svoje motory Ilja Tereščenko, dostal sa k hranici veľkého vápna, krížny pokus nasmeroval tesne vedľa pravej nitrianskej žrde. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa spustil svojvoľne zavlažovací systém, ktorý ako keby živou vodou oblial hlavne domácich, pretože individuálnu akciu Vestenického prečítal Kuciak a Šimončičove sólo bolo zakončené tesne vedľa. V úplnom závere vyrazil Hroššo pred seba pokus Kopičára, Tereščenko zoči-voči tomuto brankárovi tiež neuspel. Body sa nakoniec delili. Podbrezová gól nestrelila ani napriek výraznej podpore zhruba pätnástich skalných fanúšikov, ktorí v Zlatých Moravciach našim hráčom vytvorili v podstate domáce prostredie: „V druhom polčase mali iniciatívu domáci. V niektorých situáciách sme mali aj šťastie. Zápas v závere mohol dopadnúť radostne na obe strany. Remízu akceptujeme,“ vyjadril sa Fabuľa.

„Prvý polčas bol z našej strany lepší. V tom druhom sme možno nemali toľko z hry, koľko by sme chceli, ale čo sa týka celkového dojmu, tak musím povedať, že s tým bodom sme relatívne spokojní. Každý bodík z ihriska súpera je dobrý, čiže myslím, že to môžeme hodnotiť pozitívne aj napriek tomu, že tam boli veci, ktoré stále musíme zlepšovať a budeme zlepšovať. Pracujeme na tom, aby bol náš herný prejav čo najlepší,“ povedal po stretnutí kapitán Miroslav Viazanko.

„Oba tímy mali svoje šance, ale celkovo si myslím, že to bol remízový zápas. Určite to však trochu mrzí, pretože chceme vyhrávať a aj sem sme prišli po tri body, ale remízu treba brať s pokorou. Získali sme bod a ideme ďalej. Prehrať takýto zápas by pre mužstvo nebolo dobré, Nitra nie je slabý tím, takže s bodom sme spokojní,“ dodal Jakub Wiezik.

Matej Kubove